AK Parti’de sıradışı bir siyasetçi

AK Parti’de sıradışı bir siyasetçi

30 Mart 2014 yerel seçiminde AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı olan Orman Yüksek Mühendisi Sabri Avcı, sıradışı siyaset anlayışı ve halkla ilişkilerdeki başarısı nedeniyle, politikada önü açık ve gelecek vaat eden biri isim olarak görülüyor.

AK Parti İlçe Başkanlığı için de adı ön plana çıkıp, Salih Bayraktar görevi kabul etmeseydi muhtemel başkan olarak görülen Sabri Avcı’nın, Bayraktar’ın yönetim kadrosunda da önemli bir görev üstlenebileceği belirtiliyor.

Yerel seçimdeki aday adaylığı sırasında ‘Çevreci Başkan’ sıfatıyla kendini tanıtıp, rakiplerinden farklı ve alışılmadık propaganda taktikleri uygulayarak, kısa sürede kendini halka tanıtıp, sevdiren Sabri Avcı’nın, aktif siyasete devam ettiği takdirde partisine önemli katkılarda bulunabileceği ifade ediliyor.


Uzun yıllar Sarıyer’de yaşayıp, eşiyle birlikte Orman Fakültesi’nde öğretim elemanı olarak görev yaptığı için Sarıyer’in insan ve doğa dokusunu çok iyi bilen Sabri Avcı, sempatik tavırları, halkla kolayca kaynaşabilmesi, basınla sıcak ilişkiler kurması ve en önemlisi de ilçede yaşayanların, siyasetçilerden beklentilerinin ne olduğunu bilip, ona göre politika geliştirmesinin, vatandaşlar tarafından ‘bizden biri’ olarak görülmesine ve sahiplenilmesine neden olduğu belirtiliyor.


Kendisinin de siyasette aktif yer alıp, Sarıyer ve ülke için sorumluluk gerektiren görevler üstlenme konusunda istekli davranması da göz önünde bulundurulduğunda, Sabri Avcı’nın hedefine ulaşmada pek zorlanmayacağı ve partisinin de böyle bir ismi en iyi şekilde değerlendirebileceği siyasi kulislerde sıkça konuşulanlar arasında yer alıyor. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.