AK Parti’li Coşgun 6 milyonu sordu

AK Parti’li Coşgun 6 milyonu sordu

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, verdiği soru önergesi ile Sarıyer Belediyesi’nde kiralık olarak kullanılan araçlara ödenen 6 milyon TL’lik artışın nedenini sordu.

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, verdiği soru önergesi ile Sarıyer Belediyesi’nde kiralık olarak kullanılan araçlara ödenen 6 milyon TL’lik artışın nedenini sordu.


Soru önergesi ile ilgili açıklayıcı bir konuşma yapan Hüseyin Coşgun, Sarıyer Belediyesi’nde kullanılan kiralık araçlara verilen bedelin 3 yıl içinde 4 kat arttığını belirtti. Coşgun, Belediyenin Faaliyet Raporunda yer alan resmi rakamları belge olarak sunup, “Aradaki 6 milyonluk fark nereye gitti? Bunu Sarıyer halkının bilmesi gerekiyor” dedi. 


Coşgun şunları söyledi:

 “Sayın Başkan göreve ilk başladığı yıllarda araç kiralama konusu üzerine, özellikle Yusuf Tülün başkanımızın makam aracıyla ilgili olarak çeşitli defalar siyaset yapmıştır. Bunun üzerine, biz 5 senedir soru önergeleri veriyoruz ama maalesef yeterli cevapları alamıyoruz. 2013 yılı faaliyet raporuna göre, 2011 yılında Sarıyer Belediyesi’nin araç kiralama bedeli 1,8 milyon iken, 2013 yılında 8 milyona ulaşmıştır. Aradaki 6 milyonluk fark çok ciddi bir rakamdır. Bu farkın sebeplerini tüm Sarıyerlilerin bilmesi gerekmektedir. Bu nedenle Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e soruyorum: Araç kiralama işini hangi firma yapmaktadır?, Belediyemizin hizmetlerinde kullandığı kaç adet kiralık araç vardır?, İhaleyi alan firmanın verdiği araçlar teknik şartnameye uymakta mıdır?, 2 yıl arasında oluşan 6 milyonluk fark neden kaynaklanmaktadır?

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Adana’nın Çukurova Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı, belediyenin borç miktarını düşürmek için kiralık araç kullanımına son verince ulusal medyaya haber konusu olmuştu.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.