AKP'li belediyeden yandaşa büyük kıyak

AKP'li belediyeden yandaşa büyük kıyak

AKP’li Çekmeköy belediyesinin büfe olarak ruhsat verdiği işletme 500 kişilik restauranta dönüştü.

 Çekmeköy Mimar Sinan mahallesi, Yavuz Selim Caddesi üzerinde bulunan Ömer Seyfettin çocuk parkı, AKP’li belediye eliyle 500 kişilik restaurant oldu.

İlk zamanlarda amacına uygun bir şekilde park olarak kullanılan arsa, 2010 yılında AKP’li belediye tarafından bu parkta büfe işletilmek üzere, özel bir şirkete kiraya verildi. 
2.886 metrekarelik parka yönetmelik gereği maksimum 12 metrekarelik bir büfe yapılması gerekirken park alanı 500 kişilik restauranta dönüştürüldü. İşin ilginç yanı ise içki ruhsatı olmamasına rağmen lüks restaurantın içkili olması.
İmza Binali Yıldırım’ın kardeşinden
Çekmeköy Belediyesi’nin vermiş olduğu ruhsatta imzası olan Başkan yardımcısı Eyüp Yıldırım’ın, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın kardeşi olması ise olayın başka bir boyutu. 
Hemşehri kıyağı mı?
Belediye’nin vermiş olduğu ruhsata aykırı tesis yapan ve restaurantı işleten Bahçe kafe restaurant İşl. Turz. Gıda san. Ve Tic. Ltd. Şirketinin ortağı, Rize’li Ekşioğlu ailesinden Ali Ekşi. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın da Rize’li olması akıllara "AKP’li belediye başkanı Ahmet Poyraz hemşehrisine ‘kıyak’mı yaptı?" sorusunu getiriyor. 
Bu restauranta AKP milletvekili Nusret Bayraktar’ın oğlunun da ortak olduğu da iddialar arasında. 
Talan bununla sınırlı değil
CHP’ li meclis üyelerinin Belediye Meclisi'nde konuyu gündeme getirdiğini ifade eden CHP Çekmeköy İlçe Kongresi Delegesi Av. Çetin Çağlar, Çekmeköy Belediyesi'nin bu restauranta işlem yapmaktan ısrarla kaçındığını ifade etti.
Çekmeköy 'de park alanlarına usulsüz tesis yapılmasının Park Adana'yla sınırlı olmadığını belirten Çağlar, "Bunlardan birisi de Mimar Sinan Mahallesi'ndeki park alanı. Bu alan da “Adanalı Hasan Kolcuoğlu” isimli kepapçı firmaya kirlamış. Bu restaurant halen yapılmaktadır.Cumartesi günü CHP Çekmeköy örgütü olarak bu restaurantın önünde toplanıp yeşil alanlarımızın AKP yandaşına peşkeş çekilmesini protesto edeceğiz.
Çekmeköy Belediyesinin usulsüz tahsis ve kiralmalarına karşı AKP’nin engel olup olmayacağını bekleyip göreceğiz, engel olunmazsa usulsüz bu tahsislerin yargıya taşınacağız" dedi.


(muhalifgazete)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.