Alanya’da sinekle mücadelede yoğun mesai

Alanya’da sinekle mücadelede yoğun mesai

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Alanya’da 200 personel, 29 ULV aracıyla hem gündüz hem de yoğun bir mesai ile çalışmalarını sürdürüyor. 75 ekiple Alanya’nın 102 mahallesinde sivrisinek, karasinek, hamam böceği, fare, pire olmak üzere zararlı canlılara yönelik fiziksel, biyolojik ve kimyasal mücadele gerçekleştiriyor. Bina altlarındaki su birikintileri, durgun sular, tarımsal havuzlar, arıtma tesisleri, kanalizasyon ve yağmur suyu giderleri başta olmak üzere haşerelerin üreyebileceği tüm noktalar düzenli olarak ekipler tarafından ilaçlanıyor.

GECE GÜNDÜZ İLAÇLAMA

Öte yandan besihanelere yönelik gerek ilaçlama gerekse askı tuzaklarla karasinekle mücadele çalışmaları da yapılıyor. Çöp konteynerleri sürekli olarak ilaçlanıyor. Gündüz bu çalışmalar yapılırken, akşam da merkez ve kırsal mahallelerde de düzenli olarak 29 araçla sisleme yöntemiyle, sivrisinek ve yakarcayla mücadele ediliyor. Bu çalışmalarla birlikte vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda da sorun olan bölgelere anında müdahale ediliyor. 

srh5x1pvziyq4ubgwplkdw07.jpg

0tx976eaqdivqht3gfzwezlb.jpg

d4g586vvmlfjpqhrxuygkthr.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.