Almanya'da bir Türk genci saldırıya uğradı

Almanya'da bir Türk genci saldırıya uğradı

Kavgayı ayırmak istediği belirtilen Türk genci, aldığı darbeler nedeniyle ağır yaralandı

 HABER: BERLİN (AA) 

Resimler: Bülent Çavuş Gerçek Gündem 
Kavgayı ayırmak istediği belirtilen Türk genci, aldığı darbeler nedeniyle ağır yaralandı
Almanya'nın Köln kentinde bir kavgayı ayırmak isteyen  Burkan İlhan adlı Türk gencinin bir Alman grubun saldırısına uğradığı belirtildi.
    Köln'de bir hastanede yatan Burkan İlhan'ın ağabeyi Burak, AA  muhabirine telefonda yaptığı açıklamada, kardeşinin bir grup Alman tarafından  dövüldüğünü, henüz tam olarak kendine gelmediğini ifade etti. Kardeşinin yorgun  ve uyumaya ihtiyacı olduğu için açıklamayı kendisinin yapacağını belirten Burak  İlhan olayı şöyle anlattı:
    "Babama yardım ediyorduk. Bir dairenin tadilatı için mobilyaları ve  diğer şeyleri aşağı taşıyorduk. Nefeslenmek için kısa bir ara vermek istedik. Bu  sırada 10 kişilik bir Alman grubun bir baba ile oğlunu dövdüğünü gördük. Onlar da  Almandı. Biz de kavgayı ayırmak için hemen oraya koştuk. Onları ayırdıktan sonra   grup ikinci kez baba ile oğlunun üzerine yürüdü. Biz bir kez daha araya girdik."
    Bunun üzerine grubun bu kez kendilerine yönelik yabancı düşmanı ve  ayrımcı ifadeler kullandığını aktaran İlhan, grubun daha sonra olay yerinden  ayrıldığını söyledi.
    Burak İlhan, daha sonra ellerinde bıçak ve demir sopalar bulunan 15  kişinin yeniden yanlarına geldiğini belirtti. İlhan, "Bu kez babam gruba  durmaları yönünde çağrıda bulundu. Burkan da babamı korumak için onun önüne  geçti. Bu arada gruptakilerden bir kişi kardeşime yumruk attı ve ardından demir  sopalarla vurdular. Daha sonra olay yerinden kaçtılar" dedi.
    "Olan bize oldu"
    Kardeşinin yüzünde ve kafasında yaralar oluştuğunu dile getiren İlhan,  "Almanlara yardım ederken olanlar bize oldu. Yardım ettiğimiz kişiler eve  kaçtılar. O sırada teşekkür etmediler ancak daha sonra hastaneye gelerek  teşekkürlerini ilettiler" diye konuştu.
    Burak İlhan, polisin saldırganlardan birini yakaladığını ancak yeniden  serbest bıraktığını, saldırganları ve yardım ettikleri kişileri tanımadığını  söyledi.
    İlhan, "Bu olayın, saldırganların Alman olması veya Almanya ile bir  ilgisi yok. Biz insan olduğu için yardım etmek istedik. Sadece kavgayı ayırmak  istedik. Bu kişilerle hiçbir ilgimiz yok. Bu olaydan sonra da biz yine aynısını  yaparız çünkü insan söz konusu" şeklinde konuştu.
    Yaralı kardeşinin durumunun daha iyi olduğunu ifade eden Burak İlhan,  "Ancak isimleri ve bazen de olayları karıştırıyor" dedi.
    Örnek öğrenci
    İlhan, kardeşinin tedavisi için bir yardım kampanyası başlatacaklarını  da kaydetti. Kardeşinin sigortacılık konusunda mesleki eğitim aldığını ve çok  başarılı olduğunu anlatan İlhan, kardeşinin çalışkanlığından dolayı çalıştığı  şirket tarafından ''yılın mesleki eğitim öğrencisi'' seçildiğini belirtti.
    Saldırıda ağır yaralan ve yüzünde darp izleri bulunan Burkan İlhan'ın  kafatasına platin takıldığı ve başında 35 dikiş atıldığı ifade edildi.
    Bir süre önce de Almanya'nın Offenbach kentinde arkadaşlarıyla yemek  yediği restoranın tuvaletinde Sırbistan kökenli gençler tarafından taciz edilen  iki Alman kıza yardım eden Tuğçe Albayrak, restorandan çıkarken Sırbistan kökenli  bir kişi tarafından darp edilmişti. Kaldırıldığı hastanede beyin kanaması  geçirdiği belirlenen edilen Albayrak, 28 Kasım'da yaşamını yitirmişti.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.