Altın Portakal Kortejinde Büyük Coşku

Altın Portakal Kortejinde Büyük Coşku

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali geleneksel korteji Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Korteje katılan sanatçıları görmek isteyen vatandaşlar, kortejin başlangıç noktasına akın etti.  2 yıl aradan sonra tekrardan gerçekleşen geleneksel kortej geçişine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ünlü sanatçılar Perihan Savaş, Erkan Can, Nurgül Yeşilçay, Mustafa Alabora, Abdurrahman Keskiner, Ayşenil Şamlıoğlu, Gülsen Tuncer, Engin Ayça, Salih Güney, Salih Kalyon, Selma Güneri, Şebnem Burcuoğlu, Meltem Pamir Tan ile daha pek çok sinema ve televizyon dünyasından ünlü isimler katıldı

Antalya Sokakları Doldu

Başkan Muhittin Böcek, Erkan Can, Mustafa Alabora ve Perihan Savaş ile birlikte aynı araca binerek, vatandaşları selamladı. Bir ara ünlü oyuncu Erkan Can, aracın direksiyonuna geçti. Yol kenarlarında bekleyen Antalya halkı ile sanatçılar büyük bir sevgi gösterisiyle buluştu. Başkan Muhittin Böcek, vatandaşlara bol bol karanfil dağıttı. Ünlü sanatçıların fotoğraflarını çekmek, onları görmek isteyen vatandaşlar Antalya sokaklarını doldurdu.

Karnaval Havasına Büründü

Cam Piramit önünden başlayan kortej 100. Yıl, Güllük Caddesi, Cumhuriyet Meydanı’nda Üç Kapılara ulaştığında büyük bir coşku yaşandı. Dans gösterileri, müzik ve ünlü sanatçıların kortej geçişiyle Antalya sokakları karnaval havasına bürüdü. 5 kilometrelik kortej geçişi yaklaşık bir saatin sonunda tamamlanabildi. Halkın büyük bir sevgi gösterisi eşliğinde gerçekleşen Altın Portakal korteji, Atatürk Caddesi’nden Eski Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda sona erdi. Eski Büyükşehir Belediye Hizmet Binası önünde Büyükşehir Belediye bandosu korteji karşıladı. Mini bir konser veren Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde ünlü sanatçılar vatandaşlarla sohbet ederek, bol bol fotoğraf çektirdi.

Altın Portakal Antalya'ya Çok Yakışıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya halkının geleneksel korteji çok özlediğini belirterek, “Çok güzel bir kortej oldu. Bu korteje katılan bize destek veren tüm halkıma çok teşekkür ediyorum. Altın Portakal, Antalya’ya çok yakışıyor” dedi.

Çok Mutluyuz

Ünlü sanatçı Erkan Can ise ilginin çok güzel olduğunu belirterek, “Antalya halkı yıllardır Altın Portakal Film Festivali’ne sahip çıkıyor. Çok mutluyuz. Böyle bir pandemi sürecinden sonra halkla buluşmak çok keyifliydi” diye konuştu.

 

spetwgcar2pakqdnjf36oIk8.jpg

dnyoercrvfwcIhlajxb034z1.jpg

t7cszoouznhpgj0qyvksaqdm.jpg

bqgybk2vw471ozvlp5mIwzfl.jpg

4zze3srxvgvIf8wlu6relacg.jpg

yp4kyq0pnenIqo7w5gr6fhzh.jpg

jhdpoqfj0cmuxkztp361eIyw.jpg

hgqmjhdys6kpzemxosvjb05c.jpg

mIsfsvaa2trohhj4qidlyzdq.jpg

dclx57y2umqIax6brrwqofz3.jpg

tnbxkmwucujzjqm8navl6o0i.jpg

caq1vbte3wg5rmaklfcxz7I9.jpg

wpax1ywkug2qbdehr89jnmfy.jpg

loshw0f8ybb3vwpmpcusqfmc.jpg

aeetwujhd2mjdpczr3i7czog.jpg

nl3wlr7dtIw1vbsgxctief9z.jpg

copdfx5kwdkgh6vrlmxjzrej.jpg

bmc2q0l8sjaatio7pywfsved.jpg

ph7o5t0bsIivd4f2wgkfnuec.jpg

bn1adbo4thaudlzefst7g5gh.jpg

f7tmtyIqbvux3fdrhkpvix0s.jpg

hfcqygzyj21asmlnqpird7o5.jpg

gkonhkzbbp5iv0umg1h9qfo8.jpg

njk15pyroflyznhxs9xcwjtb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.