ANADOLU’DAN KÜÇÜKÇEKMECE’YE YOL HİKÂYELERİ SKSM’DE

ANADOLU’DAN KÜÇÜKÇEKMECE’YE YOL HİKÂYELERİ SKSM’DE

04 Ekim 2022

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Orhan Cemal Fersoy Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Fadime Yücel’in “Yol Hikâyeleri” başlıklı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Çalışmalarında figür, duygu ve gerçek yaşam deneyimlerine odaklanan sanatçının, Anadolu’dan Küçükçekmece’ye uzanan çalışmaları 20 Ekim’e dek SKSM’de sanatseverleri ağırlayacak.

Başkan Çebi’den tüm Küçükçekmeceli sanatseverlere davet

Sanatçıyı tebrik ederek serginin açılışını sanatseverlerle birlikte gerçekleştiren Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Yıllardır ilçemizde eğitime katkı sunarak, öğretmenlik yapan Fadime Yücel’in eserlerine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duydum. Anadolu kadınının yaşam mücadelesinin anlatıldığı sergiye tüm komşularımız davetlidir” diye konuştu.

Fadime Yücel: İzleyici de kendi kültüründen birer iz bulacak

Çocukları ve hayatın içinden kadın profillerini eserlerine yansıttığını dile getiren Yücel, “’Yaşam bir yol hikâyesi ve bu yolculukta yaşadığımız tüm duygular, anlar ve olaylar hikâyenin bir parçası. Geriye kalan ise sadece onları gözle görülür bir gerçeğe taşımak. Yani gözlerle ve renklerle konuşmak.  Aslında o geleneksel motiflerin altında sayısız hikâyeler yatıyor. Çalışmalarımda izleyicinin de kendi kültüründen ve geçmiş yaşanmışlıklarından birer iz bulmasını hedefledim. Belki okula gitme fırsatını hiç bulamayan bu kadınlardan, çok fazla hayat tecrübesine ihtiyacımız vardır” dedi. 

towjqnsequldyxurnmj4c37y.jpg

swzxmulgqopje2bt75voufIl.jpg

xcnaoc15szwal0d3xdtnwrmm.jpg

zegml41vzod7hxptcn8sybia.jpg

ghrrkeo7unw2t9ztejhw0msm.jpg

mfqlp6seht21rmIzdq4y3ulw.jpg

dt9cIp5oluhymjsofkwg1nlm.jpg

s470hxyf9u31dIiwmwtqgxpo.jpg

nyac8brrIzh64wwumqe2ous1.jpg

mf5frkzjgrwuwn10bkvg26qy.jpg

ywmrxz69w3okxbpas2naytcr.jpg

xyzqf4olwvv7sqb9mewnep5g.jpg

eqn173qyecuottrmlbxs8zvo.jpg

mucjnkqmojyv8rcx4pbve7qw.jpg

hejvlagkdsdqabjrstg0kf9n.jpg

wmp4mrIqv6vgdepe75skoxuf.jpg

akjvo3hfhdlp07nvgrwsc2u8.jpg

0qrrbgoyv4tpd5da2hsn8qif.jpg

mk7ufhcexx45drcwljdzajk6.jpg

q9ouwIy72lsbumhtkginax8c.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.