ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ATIK MALZEMELERE YENİDEN HAYAT VERİYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ATIK MALZEMELERE YENİDEN HAYAT VERİYOR

Son olarak, AŞTİ’nin çatısından çıkan atık materyallerin sokaktaki patili dostlar için yuvaya dönüştüğü uygulama sayesinde ekonomik olarak da tasarruf ediliyor.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliliğini önleyerek ekonomiye kazandırılan geri dönüşüm projelerini birer birer hayata geçiriyor.

Çevre kirliliği, iklim krizi ve küresel ısınma mücadelesini yaptığı doğa dostu ve çevreci çalışmalarla destekleyen ABB, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan atölyeyle de geri dönüşüme destek veriyor.

Atölyede; işlevselliğini yitirmiş, metalden tahtaya kadar tüm atık materyaller yeniden hayat buluyor. Gerçekleştirilen çalışmalarda; atık malzemelerin dönüşümü ile yeni ürünlerin ortaya çıkarılması, geri dönüşüm farkındalığı kazandırılması ve bu bilincin gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor. Ayrıca yapılan çalışmalarla ekonomik olarak da tasarruf ediliyor.

 

AŞTİ’NİN ÇATISI SOKAK CANLARINA YUVA OLDU

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı; hurdaya çıkan otobüslerden alınan koltukları, yenilenen çocuk oyun alanlarından alınan eski plastik oyuncakları, bakım onarım çalışması yapılan binalardan çıkan materyalleri, madeni yağ taşınan varilleri ve çürümeye terk edilmiş pek çok eşyayı kurdukları atölyelerde geri dönüşümle tekrar kullanıma kazandırıyor.

Son olarak; yenilenen AŞTİ’nin çatısından çıkan malzemeler değerlendirilerek, soğuk kış aylarında sokak hayvanlarının barınmaları için birer kulübeye dönüştürüldü. TED Üniversitesi öğrencileriyle birlikte yapılan yuvalar, gelen taleplere göre dernekler ile hayvanseverlere verilecek.

ruxsybbi9nflpzxey7jwqsqv.jpg

ch8rdf6dh2u3gqpbuvpy1o9l.jpg

un2ofttfovIcqmybqeig3wxb.jpg

roqti6gfpcad7Ipxlhnwlknv.jpg

s64o5lcfthjhzkptdcfu3erv.jpg

rko9g0mn7xfi4vjn5bls6ylu.jpg

jtsaxxd4zyo0c8b3zlunsyqp.jpg

tl8oasd30uanwzopkyltmdbc.jpg

u0dtl6hkb7jso5qtIzjmbhrz.jpg

wqItgmbdntksuoa8vahnd21h.jpg

v15sd2rec9obicqfgnejmjqz.jpg

9mwrlpkvwublst5o0vigbnnc.jpg

3hetaecz5cf97bnqdrjgavg2.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.