ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “ÇİÇEĞİM TAKAS” UYGULAMASINA YENİDEN BAŞLADI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “ÇİÇEĞİM TAKAS” UYGULAMASINA YENİDEN BAŞLADI

Başkentlilere ellerinde bulunan çiçekleri ücretsiz olarak takas imkânı sağlayan uygulamanın ilk adresi Koru Metro İstasyonu oldu. Uygulama, 17-18 Şubat tarihinde Batıkent Metro İstasyonu’nda devam edecek ve vatandaşlar kurulan stantta 10.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çiçeklerini takas edebilecek.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla Başkentlilerin doğa ile olan bağlarını güçlendirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı tarafından daha önce başlatılan ve Başkentlilerin ellerinde bulunan çiçekleri ücretsiz olarak takas etmelerini sağlayan Çiçeğim Takas uygulaması kaldığı yerden devam ediyor.

 

METRO İSTASYONLARINI ÇİÇEK KOKULARI SARDI

Çiçeğim Takas uygulaması ile Başkentliler evlerinden ve bahçelerinden getirdikleri bitkileri kurulan stantta ücretsiz olarak beğendikleri çiçeklerle değiş tokuş yaparak bitki koleksiyonlarını genişletiyor. Yoğun ilgi gören uygulamada vatandaşlar sadece evlerine yeni çiçekler kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli bitki türleri hakkında bilgi alışverişinde de bulunuyorlar.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Bitkisel Şefi Burak Taşkesti takas uygulaması hakkında şu bilgileri verdi:“2022 yılında başladığımız çiçek takası uygulamasını, yoğun talep olmasından dolayı bu yıl tekrar başlatma kararı aldık. İlk durak olarak Koru Metro İstasyonu’nu tercih ettik. Vatandaşlarımızın evinde bakıma muhtaç olan çiçeklerini getirip toprak değişimlerini de yapıyoruz. Vatandaşlar evlerinde değiştirmek istedikleri çiçekleri getirerek değişimini yapabilir. ABB olarak çiçek koleksiyonu yapan vatandaşlarımızın eksik olan çiçeklerini biz karşılamak istiyoruz.”

İlkbahar mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte Koru Metro İstasyonu’nda başlatılan ve 2 gün süren uygulama, 17-18 Şubat tarihleri arasında Batıkent Metro İstasyonu’nda devam edecek. Başkentliler, kurulan stantta 10.00-18.00 saatleri arasında çiçeklerini takas edebilecek.

7glwxbhodalsi1nj98rm6yvz.jpg

9urtwgmadtjkgc1swljx32lx.jpg

utxgpkevovmb7sewmzj3ykxg.jpg

41rIbcsatgjvfhtqmounxr6k.jpg

cujhedydlvyhsq83pmrinz6o.jpg

akvbhqfldniouegt18Iwsytz.jpg

yl3biv0jI5qwgkzrfbwq8oxs.jpg

foau3tjnkwhepwgmuyl7hiv0.jpg

y7rcpmruhkxsm38loc4fgwiv.jpg

bmvld2npnyIaaojrs4pbg6vo.jpg

9zd0a3eguckiI5a6wptzhjxn.jpg

drgepk95c7kmgjybw3v8dzhb.jpg

lqdsr0imyex3oIu69w4apbkf.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.