ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “KENT GEZİLERİ”NDE YENİ ROTA: GÖLBAŞI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “KENT GEZİLERİ”NDE YENİ ROTA: GÖLBAŞI

Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının hem kent turizmini canlandırmak hem de yerel esnafın ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirdiği gezi rotasına Gölbaşı ilçesi de eklendi. Vatandaşlar Başkent 153 üzerinden başvuru yaparak ücretsiz olarak gezilere katılabiliyor.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesinin hem kent tanıtımına katkıda bulunmak hem de yerel esnafın ekonomisini canlandırmak amacıyla çevre ilçelere ücretsiz olarak düzenlediğiAnkara Kent Gezileridevam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı Turizm Şube Müdürlüğü tarafından vatandaşların hem sosyalleşmesi hem de yaşadığı kenti yakından tanıması için Ankara merkez, Nallıhan, Balâ, Kalecik, Kahramankazan, Beypazarı, Polatlı, Çubuk, Ayaş, Çamlıdere, Şereflikoçhisar, Kızılcahamam, Haymana, Evren, Güdül ve Elmadağ ilçelerine ücretsiz olarak düzenlediği gezilerin arasına Gölbaşı ilçesi de eklendi.

 

İLK DURAK: YAZ-KIŞ 11 DERECE OLAN TULUMTAŞ MAĞARASI

Gölbaşı ilçesine gerçekleştirilenKent Gezilerikapsamında; önce 3 ila 5 milyon yıllık bir oluşum olduğu tespit edilen ve her mevsim sıcaklığı 11-12 derece arasında seyreden Tulumtaş Mağarası geziliyor, ardından Başkentin denizi Mogan Gölü’nde kısa bir tekne turu yapılıyor. Vatandaşlar son olarak da ilçenin en kalabalık yerlerinden biri olan Atatürk Sahil Parkı’ndaki Yok Olmaya Yüz Tutan Meslek Atölyelerini geziyor.

 

“YENİ DESTİNASYONLAR EKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Tulumtaş Mağarası’nın Ankara’nın saklı kalan hazinelerinden biri olduğunu belirten Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı Turizm Şube Müdürü Alp Aykut Çıngır, sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda düzenlenen gezilerle ilgili“Ankara’da 24 ilçeyle irtibat hâlindeyiz. Eski gezi güzergâhlarımızda turlarımız devam ederken bir yandan da yeni destinasyonlar eklemeye ve rotalarımızı çeşitlendirmeye devam ediyoruz”dedi.

Yeni destinasyonun Gölbaşı Belediyesi ile birlikte hazırlandığını kaydeden Çıngır,“Ankara Kent gezileri tamamen ücretsiz olarak düzenlediğimiz geziler. Çok ilgi görüyor, turun dönüşünde de vatandaşlarımıza memnuniyet anketi yapıyoruz. Bunlar bize çok ciddi geri dönüş sağlıyor”diye konuştu.

 

GÜZEL DOSTLUKLAR, YENİ İNSANLAR…

Vatandaşlar bu geziler sayesinde Ankara’yı yakından tanıma fırsatı bulurken, Gölbaşı ilçesini gün boyu gezen Başkentliler, sosyalleştiklerini ve hiç görmedikleri yerleri keşfetmenin mutluluğunu yaşadıklarını şu sözlerle ifade ettiler:

-Melek Civelek:“Gölbaşı gezim çok çok mutlu ve eğlenceli geçti. Çok çok teşekkür ediyorum Mansur başkanıma. Burada mağara gezisi yaptık, tekne turu yaptık. Çok güzel insanlar tanıdık, güzel dostluklarımız oldu. Harika bir gündü.”

-Sema Kambur:“Gezimiz çok güzel geçiyor. Mansur başkana çok teşekkür ederiz. Mağara harikaydı. Gerçekten görmeye değer. İyi ki de gelmişim. Daha önce de Beypazarı, Kızılcahamam, Elmadağ gezilerine katıldım ve çok memnundum. Çok teşekkür ederim.”

-Mustafa Kalaycı:“Çok etkileyici, güzeldi. Birçok mağara gördüm. Tulumtaş Mağarası onların içerisinde ilk 3’e girebilir. İnsanların gezme ihtiyacı var. Ben buraya gelmekten çok mutluyum. Daha önce de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu Duatepe’ye gittim. Orası da çok etkileyiciydi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyoruz. Devamını istiyoruz, daha gezip göreceğimiz yerler var.”

 

BAŞVURULAR BAŞKENT 153 ÇAĞRI MERKEZİ ÜZERİNDEN

Yerli ve yabancı turistlerin kaynaşma fırsatı bulduğu turistik gezi kapsamında vatandaşlar; gitmek istedikleri ilçelerin yöresel pazarları, tarihi ve kültürel alanları ve mesire yerlerini gezip görme fırsatı buluyor.

Gezilere katılmak isteyen Başkentliler, bireysel başvurularını Başkent 153 Çağrı Merkezi üzerinden grup başvurularını ise ABB Hizmet Binası’nda dilekçe ile yapabiliyor.

0ypkmyi3g2eqjaIkovnh1jnw.jpg

nc9ytvmtuzzxcjnx8eq7hev4.jpg

urym7pnzhyogfenekc5b84cg.jpg

wl6n1h2ba3wkfugezqm0shzj.jpg

urzfxlcx9f2bdh5pbdm4ma0j.jpg

bdjpxrx0ao7mpeawcsldjuv3.jpg

zc2cy6qqvxp3lIvsnbetufd9.jpg

vfxqg4h2mluldrsxrpntcojz.jpg

roi5ectzoy2l7rwqk4dkjszb.jpg

hhxc6ruv7sb2dxmpcjofvyql.jpg

glmtukeifbnhovjltxn1yI0r.jpg

rmduimd9jzxal2awlvcrctIq.jpg

n9zchvtknajxzfxvoigqujIe.jpg

r3x0ucfjjqhbohsp6ddfw8al.jpg

tvm9iotgkezpcxfvIjuh7f6e.jpg

05mqxpkqvcjezitbuanedhxv.jpg

n5dpcjzwmt2ubjy1xaogkyqs.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.