ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN “İZMİR 1-2 CADDELERİ KENTSEL TASARIM” PROJESİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN “İZMİR 1-2 CADDELERİ KENTSEL TASARIM” PROJESİ

Proje kapsamında; caddelerin üstünü örten katener aydınlatma ve aydınlatma direkleri, güvenlik kameraları, süs havuzları, oturma grupları, masalar, bisiklet park elemanları, büfeler, heykel, sahne ve amfi gibi oturma alanları ile cadde daha canlı bir yapıya kavuşacak.

  

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentin en yoğun ve simge noktalarından biri olan“İzmir 1-2 Caddeleri Kentsel Tasarım”projesi için düğmeye bastı.

 

YAVAŞ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN DUYURDU

Projeye ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,“İzmir Caddesi’nde kentsel tasarım projemizle yepyeni bir kimlik kazandırıyoruz. Çok yakında…”notuyla duyurdu.

 

CADDELER YENİ BİR KİMLİK KAZANACAK

Gerçekleştirilen çalışmalarla caddelere yeni bir kimlik kazandırmayı amaçladıklarının altını çizen Fen İşleri Daire Başkanlığı Kaldırım Bakım Onarım Şube Müdürü Mehmet Karabayır, “Kaldırım Yapım Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğümüz tarafından, İzmir 1 ve İzmir 2 caddelerinde yürütülen kentsel tasarım işi kapsamında; 22 Bin metrekarelik yürüyüş yolları ve set zemin kaplamaları, 2400 metrekare yeşil alan, güvenlik kamera sistemleri, cadde üzerinde görsel aydınlatma sistemleri, özel yapım havuzlar, oturma grupları, büfeler, heykeller ve bisiklet alanları yapılacak. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak caddelerimizi vatandaşlarımızın hizmetine açacağız”dedi.

KALDIRIMDAN YEŞİL ALANA HAVUZDAN HEYKELE KADAR PEK ÇOK DONATIYA SAHİP OLACAK

Proje kapsamında caddeler; 22 bin metrekare sert zemin kaplaması, granit kaldırım kaplamaları, dezaktik betondan yaya yürüyüş yolları ve küp taş araç yolları, 24 Bin metrekare yeşil alan, 735 adet katener aydınlatma ve 110 adet aydınlatma direği, 28’i sabit 5’i hareketli 33 kamera, 150 metrekare büyüklüğünde 4 havuz, 1 kuru havuz, 1 eski su perisi havuzunun revizyonu, 324 metre oturma grubu, 20 metre uzunluğunda masa, bisiklet park elemanları, 14 büfe, dünya küresi heykeli ve sokak sanatçıları için 2 sahne ve amfi tipi oturma alanları ile cazibe merkezi haline gelecek.

 

kImagf86cunzy4e1o7tdfcvi.jpg

Ifsp7ock6h1xezdcgam4muxh.jpg

ozvzbxsgu4splwfcc7ygbhvr.jpg

z23dbjsftkropxq7ym5awrn1.jpg

rrnxI5u2qhpkempxa8wzubjc.jpg

knsgbjfn9k06y1ufjza3xdry.jpg

5argIytvfojvtdq0bll8k9c3.jpg

ber8prujdqk0gweqal3Iozl6.jpg

0kg1new6l3dj4qorf2heh59c.jpg

odmrgvphxn5e3hIocwlivebd.jpg

gvx6ougksbt7mzhuzpaIoenk.jpg

kwe6qtct4wksplbadn0lpoi8.jpg

ejav2fsnypc7ubaIjhdmwfr3.jpg

8kudtcschktaxIofywrsml0v.jpg

us9h5hxp3arklywe8q0lftvo.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.