ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SINAVA GİRECEK DİYABET HASTASI ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN SINAVA GİRECEK DİYABET HASTASI ÖĞRENCİLERE BÜYÜK DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci dostu uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor.

Sağlık işleri Daire Başkanlığı LGS ve YKS’ye girecek Tip-1 Diyabet hastası öğrencilere“Diyabet Sensörü Destek Programı”kapsamında sensör dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtılan sensörlerin kullanımına ilişkin eğitimler ise sınava çok az bir süre kala hem öğrencilere hem de velilerine verildi.

 

ÜNSAL: “MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİ DİYE BİR KAVRAM OLUŞMUŞTUR”

Eğitimin açılış konuşmasını yapan Sağlık İşleri Daire Başkanı Mustafa Ünsal ise sözlerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın selamını ileterek başladı.

Ünsal, “Bu projemize başlarken biz hem LGS hem YKS’ye girecek öğrencilerimizin sınav esnasında strese dayalı şeker seviyelerindeki yükselmeleri anında tespit ederek gerekli insülin tedavisi yaparak sınavdaki bir engeli, bir eğitim engelini ortadan kaldırmak istedik”dedi.

Daha öncesinde sensörleri hak sahiplerine dağıttıklarını belirten Ünsal, sözlerine şöyle devam etti:

“Sınava yaklaşık çok az bir süre kala bunu uygulamaya açarak bu süre içerisinde olabilecek ufak tefek arızalar ya da kullanım hataları olursa onları da giderebilmek için bir hafta öncesinden gerekli eğitimleri vererek size dağıtmış olduğumuz sensörler hizmete açılacak. Değerli arkadaşlar, Mansur Yavaş Belediyeciliği diye bir kavram oluşmuştur. Gerek pandemide gerek deprem sonrasında, emeklilere verilen destekler, kırsal kalkınma planı gibi desteklerle Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışını ortaya koymuştur. Bu tarz çalışmalarımız devam edecektir.”

 

VELİ VE ÖĞRENCİLERDEN PROJEYE TAM PUAN

Proje kapsamında diyabet sensörünü kullanan veliler ve öğrenciler memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

-Nilay Ünsel:“Çocuğum için bu sensörü aldım. Sensörü tanımayan insanlar çok fazlaydı, belediyemize çok teşekkür ederiz. Sensör hayat kurtarır. İnsanların da çok memnun olduğunu gözlemledim.”

-Tezcan Koçak:“Kızım 7 senedir Tip-1 Diyabet hastası. Öncellikle Sayın Mansur Yavaş’a, Sağlık Bakanlığı’nın yapamadığını yaptığı için çok çok teşekkür ediyorum. Bizim yanımızda olduğu için teşekkür ederiz. Çünkü biz asgari ücretle hem çocuklarımızı okutmaya çalışıyoruz hem de tedavi masraflarını karşılamaya çalışıyoruz. O yüzden her şey için teşekkürler.”

-Umut Özer:“Çok güzel bir proje olmuş. Daha önce hiç sensör kullanmamıştım. İlk kez kullanacağım, çok teşekkür ederim.”

rphgkIu0de5gmxemw2w3zbku.jpg

b6kzalcy8l0jvxowby1ivuur.jpg

4jz1wmz9cncotpn7gjxahbIe.jpg

cIy4ebd8wnzuhqgadmkf3qib.jpg

utv9wbmrfahz1cqzktb3gkuy.jpg

wt0fmbynrxuyxonzdguwokel.jpg

szcatxgqaebp04v96jwbhcye.jpg

o2nuasz86wjrbfwlk1a4vncp.jpg

t5oeIhj26z3tqkomwvjnhurp.jpg

qcjpalvmkpwli4vuecdsyhdo.jpg

huzxblgmlj946pnnjpzvt2sc.jpg

elkxkdyowst37fzjvlugg2st.jpg

pibsak4x3czq072bothor8dt.jpg

5uegcxyjb3vI29trdmyagz7o.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.