ANKARA BÜYÜKŞEHİR TOPLUM SAĞLIĞINI ÖNCELEMEYE DEVAM EDİYOR: MAMAK’A GENÇLİK, ÇOCUK VE AİLE DANIŞMALIK MERKEZİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR TOPLUM SAĞLIĞINI ÖNCELEMEYE DEVAM EDİYOR: MAMAK’A GENÇLİK, ÇOCUK VE AİLE DANIŞMALIK MERKEZİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü tarafından Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi, Mamak’ta bulunan Mutlu Aile Yaşam Merkezi’nin 4’üncü katında hizmet vermeye başladı.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi toplum sağlığını önceleyen psikolojik ve danışmanlık hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren“Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi”ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti sağlıyor.

 

ALANINDA UZMAN PSİKOLOG VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR

Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde, çocuk ve genç danışmanlığından yetişkin danışmanlığına, evlilik ve aile danışmanlığından öğrenci koçluğuna kadar önemli branşlarda psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor.

Çocuk ve genç danışmanlığına başvurulması halinde, uzman psikologlar tarafından çocuk ve ergenlere danışmanlık hizmeti verilirken; öğrenci koçluğu hizmetinden yararlanmak isteyenler ise daha çok hedef belirleme ve akademik kariyer noktasında danışmanlık hizmeti alıyorlar. İhtiyaç duyan çiftlere evlilik ve aile danışmanlığı hizmeti de veriliyor.

 

ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürü Sevgi Karabulut, Mamak Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin açılışıyla ilgili şu bilgileri aktardı, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Demetevler, Ulus, Çubuk şubelerimizden sonra 4. Şubemiz olan Mamak Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Mutlu Aile Yaşam Merkezi’nin 4.katında hizmete başladı. Ücretsiz psikolojik danışmanlık veren hizmetlerimizle ailelerimizin yanındayız.”

Psikolojik danışmanlık hizmeti hakkında bilgi veren Uzman Psikolog Duygu Emirdoğan,“Psikolojik danışmanlık hizmeti, bireyin kendini tanıması, farkındalık kazanması, sorun çözme kapasitesini geliştirebilmesi, çevresiyle uyumlu ve dengeli bir iletişim halinde olabilmesi için uzmanlar tarafında verilen profesyonel yardım sürecidir. Merkezimizde bu seanslar ücretsiz olarak, alanında uzman psikolog ve psikolojik danışmanlar tarafından verilmektedir”dedi.

Psikolog İbrahim Yağcı ise,“Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde; çocuk, genç ve yetişkinler için bireysel destek, öğrenciler için öğrenci koçluğu, çiftler için aile ve evlilik danışmanlığı ve destek hizmetleri kapsamında psikoeğitim hizmetlerimiz verilmektedir”diye konuştu.

Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi, alanında uzman kadrosuyla,Mutlu Mahallesi İmam Alim Sultan Caddesi No: 149 4.Kat Mamak/Ankaraadresinde bulunanAnkara Büyükşehir Belediyesi Mutlu Aile Yaşam Merkezi’nin 4.katında vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Vatandaşlar merkezde yüz yüze görüşmek için“(0312) 507 3473”telefon numarasını arayarak randevu alabilirler.

   

s28b0qkorpfvfmwp5cxd4z1e.jpg

qsrlhfpnbuadvzcblwryhcpz.jpg

p5pgezvylem2wrn0codaabrk.jpg

bv7hwmj2xuvdqazncckiuefy.jpg

0wxofg1lusjuj3mtay6drah8.jpg

yyqhw1mroa7jnq2wfnraukti.jpg

Iodnvawdkz34kmjy7r0sp8zr.jpg

n4ex1emlth5juh32r9qtrgjf.jpg

dIkokftxuvr5c9eihe8xzn4g.jpg

ggu1njlsmznwehv2yxwfzipx.jpg

no71jhpa9zcd5mydxzbabnkw.jpg

gbn0cm4ntawbsyzj59xduIvl.jpg

lv6dsgumjuorlcbfv2wer3y1.jpg

esfpb7goj1Iaxtla4n2k36nq.jpg

vobwt8hpyk4ald0dlspwu6fu.jpg

dpg2ksehmft3xlb8cuhsqvtz.jpg

r781lsIusnxagnxhzwzjqeto.jpg

ravn30vg9qqlkdgjI2ds7zho.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.