ANKARA BÜYÜKŞEHİR TOPLUM SAĞLIĞINI ÖNCELEMEYE DEVAM EDİYOR: MAMAK’A GENÇLİK, ÇOCUK VE AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR TOPLUM SAĞLIĞINI ÖNCELEMEYE DEVAM EDİYOR: MAMAK’A GENÇLİK, ÇOCUK VE AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü tarafından Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi, Mamak’ta bulunan Mutlu Aile Yaşam Merkezi’nin 4’üncü katında hizmet vermeye başladı.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi toplum sağlığını önceleyen psikolojik ve danışmanlık hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren“Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi”ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti sağlıyor.

 

ALANINDA UZMAN PSİKOLOG VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR

Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde, çocuk ve genç danışmanlığından yetişkin danışmanlığına, evlilik ve aile danışmanlığından öğrenci koçluğuna kadar önemli branşlarda psikolojik danışmanlık hizmeti veriliyor.

Çocuk ve genç danışmanlığına başvurulması halinde, uzman psikologlar tarafından çocuk ve ergenlere danışmanlık hizmeti verilirken; öğrenci koçluğu hizmetinden yararlanmak isteyenler ise daha çok hedef belirleme ve akademik kariyer noktasında danışmanlık hizmeti alıyorlar. İhtiyaç duyan çiftlere evlilik ve aile danışmanlığı hizmeti de veriliyor.

 

ÜCRETSİZ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ

Psikolojik Danışmanlık ve Destek Eğitimleri Şube Müdürü Sevgi Karabulut, Mamak Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin açılışıyla ilgili şu bilgileri aktardı, “Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren Demetevler, Ulus, Çubuk şubelerimizden sonra 4. Şubemiz olan Mamak Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Mutlu Aile Yaşam Merkezi’nin 4.katında hizmete başladı. Ücretsiz psikolojik danışmanlık veren hizmetlerimizle ailelerimizin yanındayız.”

Psikolojik danışmanlık hizmeti hakkında bilgi veren Uzman Psikolog Duygu Emirdoğan,“Psikolojik danışmanlık hizmeti, bireyin kendini tanıması, farkındalık kazanması, sorun çözme kapasitesini geliştirebilmesi, çevresiyle uyumlu ve dengeli bir iletişim halinde olabilmesi için uzmanlar tarafında verilen profesyonel yardım sürecidir. Merkezimizde bu seanslar ücretsiz olarak, alanında uzman psikolog ve psikolojik danışmanlar tarafından verilmektedir”dedi.

Psikolog İbrahim Yağcı ise,“Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde; çocuk, genç ve yetişkinler için bireysel destek, öğrenciler için öğrenci koçluğu, çiftler için aile ve evlilik danışmanlığı ve destek hizmetleri kapsamında psikoeğitim hizmetlerimiz verilmektedir”diye konuştu.

Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi, alanında uzman kadrosuyla,Mutlu Mahallesi İmam Alim Sultan Caddesi No: 149 4.Kat Mamak/Ankaraadresinde bulunanAnkara Büyükşehir Belediyesi Mutlu Aile Yaşam Merkezi’nin 4.katında vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Vatandaşlar merkezde yüz yüze görüşmek için“(0312) 507 3473”telefon numarasını arayarak randevu alabilirler.

   

jqjx4nebkia18rqtnwkyaf0m.jpg

wpjp8bs425wx3cImb0qlcraq.jpg

2vl14kqaus3zrvna8tfbpy6d.jpg

xmru65jqf0ctadg2elfbgryo.jpg

3vmbv76bu4xnlrqtegedjyxi.jpg

b3yhrm47c8pwuxgkepjrvlhs.jpg

8yddwxcru4c1oq3hfrby9opw.jpg

zwmxpqlorvawb4khugm9eq3d.jpg

u0w8xozvc7tay5cfmswrp3md.jpg

ycwz5favckbphj6mtznptix3.jpg

ylc9jqfhuedpi1z4klIhyscb.jpg

cjlh1lfrdgsyytqhm02komkj.jpg

unocwtk6pmsjeordcjb0qfqk.jpg

gorf0swneIcbxm79h5pofjdn.jpg

jvctaghoiwmz4ddgujqw1t7c.jpg

ybwkvpqmnlIalc3a74cyfgtv.jpg

aswkzmIkrq98myfjjpqotfgu.jpg

lvznqp0v8297ikxjfugdro3y.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.