ANKARA BÜYÜKŞEHİR VE UNICEF İŞ BİRLİĞİNDE “OYNAYARAK ÖĞRENİYORUM ÇOCUK ŞENLİĞİ”

ANKARA BÜYÜKŞEHİR VE UNICEF İŞ BİRLİĞİNDE “OYNAYARAK ÖĞRENİYORUM ÇOCUK ŞENLİĞİ”

UNICEF iş birliği ile Atatürk Çocukları Parkı’nda gerçekleştirilen şenlikte Başkentli çocuklar pandomimden bando gösterilerine, Karagöz-Hacivat oyunundan konsere kadar birbirinden renkli etkinliklerle eğlenceli dakikalar geçirdi.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi çocuk dostu bir Başkent için çalışmalarını sürdürmeye ve çocukları birbirinden etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor.

Atatürk Çocukları Parkı, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile UNICEF iş birliğinde 11 Haziran Uluslararası Oyun Günü kapsamında gerçekleştirilenOynayarak Öğreniyorum Çocuk Şenliği’ne ev sahipliği yaptı.

 

FESTİVALİ 3 BİN 500 ÇOCUK ZİYARET ETTİ

Çocukların oyunlarla eğlendiği ve öğrendiği şenliğe aileleriyle birlikte kent genelinden 3 bin 500 çocuğun katıldığını belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Tuğba Nagehan Turpçu, şöyle konuştu:

“Bugün 11 Haziran Uluslararası Oyun Günü olması sebebiyle UNİCEF ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü iş birliğinde bir festival düzenledik. Festivalimizin içeriğinde sokak oyunları, yarışmalar, sahne gösterisi ve konserlerimiz var. Festivalimizi yaklaşık 3 bin 500 çocuğumuz ziyaret etti ve gelmeye de devam ediyorlar.”

 

ŞARKICI ONUR EROL’UN EĞLENCELİ ŞARKILARI KONSER ALANINDA YANKILANDI

Müzisyen Onur Erol’un eğlenceli ve doyumsuz şarkıları binlerce çocuğun sesiyle konser alanında yankılandı.

Şenlikte Ukelele Ankara’dan pandomime, Karagöz-Hacivat Oyunundan Bando Gösterisine kadar birbirinden renkli etkinlikler şenliği izlemeye gelen misafirlerle buluştu.

ufwfet0r7jqd8c5xnki6zmvu.jpg

5ne7lapqhyoodulxqnuavs9h.jpg

idkg2mnksymyq7alvjr6h1zn.jpg

bneg4ibu29x8w6r1mkIjrptf.jpg

xnfhIqoe5bs1pspj3rcuhadg.jpg

zwpomjsxtkyzi8rlta3bd7ph.jpg

tkgqvc7b0pmfxlhwhmjzneiy.jpg

u9mapnzx5pkywewbh8eytlsv.jpg

1tmoewy8zq2xwdjslkri9aud.jpg

zmpkxvndhsru4rlgewn8fsbl.jpg

yifbtfgupsec1I6csrpxgtdv.jpg

2dlepwn0hnqwbzjzfqxcdob3.jpg

uxnlxkdcmfztghmrefjwbk8y.jpg

2nhmva5e9Iuwjrf7jcqkdvse.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.