ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN “BİSİKLET” HAMLESİ: ‘SMART ANKARA’ İÇİN TEDARİK SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN “BİSİKLET” HAMLESİ: ‘SMART ANKARA’ İÇİN TEDARİK SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI

Avrupa Birliği destekli proje kapsamında408 adet elektrikli bisiklet, 34 adet elektrikli bisiklet şarj istasyonu, 8 adet bisiklet sayacı, otobüsler için 480 adet bisiklet taşıma aparatı, metro istasyonlarının bisikletli ulaşıma uygun hale getirilmesi amacıyla bin 290 metre bisiklet rampası, 2 adet panelvan araç ve filo yönetim yazılımının ihale süreci tamamlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte sürdürülebilir ulaşım için çalışmalarını sürdürüyor.

EGO Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği destekli“Smart Ankara Projesi”ni hayata geçirmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Ankara’ya temiz, çevre dostu ve sağlıklı ulaşım modu olan elektrikli bisiklet paylaşım sistemini kuran EGO Genel Müdürlüğü proje kapsamında elektrikli bisiklet altyapısında kullanılacak malzemelerin tedarik sözleşmelerini imzaladı.

BİRÇOK KALEMDE İHALE SÜRECİ TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği PRAG ihale kriterlerine göre 408 adet elektrikli bisiklet, 34 adet elektrikli bisiklet şarj istasyonu, 8 adet bisiklet sayacı, otobüsler için 480 adet bisiklet taşıma aparatı, metro istasyonlarının bisikletli ulaşıma uygun hale getirilmesi amacıyla bin 290 metre bisiklet rampası, 2 adet panelvan araç ve filo yönetim yazılımının ihale süreci tamamlandı.

PROJENİN İLK AŞAMASI TAMAMLANMAK ÜZERE

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Teknolojilere Daire Başkanı Bülent Özkan, proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Smart Ankara projesi Avrupa Birliği tarafından desteklenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda yürütülen sürdürebilir ulaşım için önemli olan bir proje. Kent hareketliliğini ön plana alan ve 5. 2 milyon euro hibe ile desteklenen bir proje. Bu proje 2 bileşenden oluşmakta 1. bileşeni mal alımı, 2. bileşeni ise hizmet alımı. İlk aşama olan mal alım aşaması tamamlanmış, ihalesi sonuçlandırılmıştır. İhale tamamen Avrupa Birliğinin kuralları çerçevesinde yapılmıştır. Bu proje kapsamında mal alımlarının tamamlanması ancak 2023 yılının ilk çeyreğinde sonuçlanmış olacak ve 2023 yılının başından itibaren bu bisikletler Ankara'da toplu taşımaya entegre olmuş şekilde hizmete başlayacaktır.”

48kqwlhrsyzxic6aeg73pdob.jpg

vgk7nnroiaqre0lktIq9fxzs.jpg

3ga4mkuovm0ry6kiwq2pgxe1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.