ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN OLASI AFETLERE KARŞI “GEZİCİ AFET KOORDİNASYON MERKEZİ”

ANKARA BÜYÜKŞEHİRDEN OLASI AFETLERE KARŞI “GEZİCİ AFET KOORDİNASYON MERKEZİ”

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı kendi atölyesinde başlattığı projeyi 12 personelle birlikte 60 günde tamamladı. Mobil Koordinasyon Merkezi; 7 Aralık tarihinde başlayan, Altınpark Fuar Alanı’nda düzenlenen “Ankara Kamp ve Karavan Fuarı”nda görücüye çıktı. 10 Aralık tarihine kadar açık olacak fuarda Başkentliler, “Gezici Afet Koordinasyon Merkezi”ne yoğun ilgi gösteriyor.

   

Ankara Büyükşehir Belediyesi olası afetlere karşı hazırlıklarına devam ediyor.

 

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı olası afetlere karşı hızlı ve daha etkin müdahale için atıl durumda olan TIR dorsesini “Gezici Afet Koordinasyon Merkezi”ne dönüştürdü.

 

60 GÜNDE TAMAMLANDI

 

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı kendi atölyesinde başlattığı projeyi 12 personelle birlikte 60 günde tamamladı. Açılır kapanır hidrolik sisteme sahip olan TIR; üstü açıldığında 25 kişilik konaklama alanı, yan bölmeleri açıldığında ise 25 metrekare toplantı salonu ve dinlenme alanlarına sahip.

TIR içerisinde oluşturulan depolama alanlarında; afet durumunda kullanılacak itfaiye ekipmanları, arama kurtarma ekipmanları, arka ve yan cephelerinde bilgilendirme ekranları, cepheye yerleştirilen bölmelerde ise çay ve çorba servis alanları yer alıyor. Çalışma alanlarında ise; açılır kapanır sistem ile oluşturulan çatı açıldığında 35 metrekarelik yatakhaneye dönüşüyor.

ANKARA KAMP VE KARAVAN FUARI’NDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Mobil Koordinasyon Merkezi; 7 Aralık tarihinde başlayan, Altınpark Fuar Alanı’nda düzenlenen “Ankara Kamp ve Karavan Fuarı”nda görücüye çıktı. 10 Aralık tarihine kadar açık olacak fuarda Başkentliler, “Gezici Afet Koordinasyon Merkezi”ne yoğun ilgi gösteriyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığında Mimar olan Beyzanur Yurt, “Ülkemizde son zamanlarda yaşanan afetlerden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Gezici Afet Koordinasyon Merkezi yapmaya karar verdik. Atıl durumda bulunan TIR dorsesi gerekli donanımlar eklenerek proje kapsamında dönüştürüldü. Açılır kapanır hidrolik sisteme sahip TIR, üstü açıldığında 25 kişilik konaklama alanı ile yan bölmeleri açıldığında toplantı salonu ve dinlenme alanlarından oluşmaktadır. TIR içerisinde oluşturulan depolama alanlarında, afet durumunda kullanılacak ekipmanlar bulunmaktadır” derken, Mimar Dilan Nergis de şunları söyledi:

“TIR’ın arka ve yan cephelerinde bilgilendirme ekranları bulunmaktadır. Yine cepheye yerleştirilen bölmelerde çay ve çorba servis alanları da vardır. Koordinasyon merkezi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı atölyesinde, atölye personeli tarafından 60 günde yapılmıştır.”

  

dblgrerthmfal1y3Izmjc92q.jpg

0csxvhIeyxf4tqhf1p92qcwe.jpg

fz1h9u3oaplk4boqaeclzgkr.jpg

sitoljzyohqyxwbatcp3dvsu.jpg

uzvnshoeptzIh5v19sbacqlm.jpg

o0dlqopiech4wdavxc3bja8f.jpg

hsbx35gkzjvvgtw0n2zxajfq.jpg

ysjwfe1olytugq9nimkhhj7z.jpg

qtf1uro3wvyhnkm65etbpesq.jpg

fpxIumhzofkvwa9awepxygrc.jpg

n0h9ptuIlcmmf2q4rin6v5et.jpg

y73lyicupdlz18bgrneqkto4.jpg

9rbjkghIx3eqf7ky1rdc58uw.jpg

kfs6uew2ztmygucn1pmngqdx.jpg

o7jyxp2wmghk53pt9noichzt.jpg

sqobyqtomzyn7xf6Iv53rfkl.jpg

1feovdb84alqtth3q7mIx9lf.jpg

xtvj71camx63lbhrrnnzegp4.jpg

cIqlxhrhy9f87kwdb0dgmglt.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.