ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN SÜT DESTEĞİ SÜRÜYOR: 45 BİN AİLEYE TOPLAM 300 BİN LİTRE SÜT

ANKARA BÜYÜKŞEHİRİN SÜT DESTEĞİ SÜRÜYOR: 45 BİN AİLEYE TOPLAM 300 BİN LİTRE SÜT

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığının 2021 yılında başlattığı proje kapsamında sosyal yardım alan 45 bin aileye aylık 300 bin litre süt ücretsiz olarak ulaştırılıyor. 2-5 yaş arası çocuklar için verilen sütlerin yerli üreticiden temin edilmesi dolayısıyla kent ekonomisine de katkı sağlanıyor.

Başkentte her çocuğun süte erişimini sağlamak ve sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği“Süt Desteği Projesi”sürüyor.

Sosyal Hizmetler Daie Başkanlığı, 2021 yılında pilot uygulama olarak Sincan ve Etimesgut ilçelerinde başlattığı projeyi, 2022 yılında Ankara’nın tüm merkez ilçelerinde yaygınlaştırdı.

AYLIK 300 BİN LİTRE SÜT DESTEĞİ

Proje kapsamında; sosyal yardım alan 45 bin aileye aylık 300 bin litre süt ücretsiz olarak ulaştırılıyor. Süt desteğinden; sosyal yardım alan ailelerin 2-5 yaş arasındaki çocukları yararlanabiliyor. Hanelere ulaştırılan süt miktarı da çocuk sayısına göre 6, 9 ve 12 litre olarak değişiyor.

YERLİ ÜRETİCİYE DESTEK

Sütler, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelleri tarafından, aylık olarak ailelerin evlerine teslim ediliyor ve bu şekilde ailelerin diğer ihtiyaçlarının da tespiti yapılıyor.

Ayrıca, ücretsiz dağıtılan sütlerin yerli üreticilerden temin edilmesi dolayısıyla kent ekonomisine de katkı sağlanmış oluyor.

Konuya ilişkin bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Yardımlar Planlama ve Koorsinasyon Şube Müdürü Ahmet Güven, şunları söyledi:

“Süt desteğinden, 2-5 yaş arası çocuğu olan sosyal yardım alan aileler yararlanmaktadır. Sütler, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelleri tarafından, aylık olarak ailelerin evlerine teslim edilmekte ve bu sayede ailelerin diğer ihtiyaçlarının tespitinin yapılması planlanmaktadır. “

ckvxi4bteuzphddljcneboz1.jpg

gdb2aacjvchoqqwmyrmu8xnk.jpg

oz53uqi0rcdgaazmbs2Ivhjm.jpg

98eq1ubrz5Iu2ljlkvqwyfz4.jpg

069xtcvlrpk8yhxvhoI1mr3g.jpg

vo2adsIrupbpxtl96y741vwk.jpg

23outefsf6l7yzovI1blgtp0.jpg

49gdoycnvpbqh3tb1azwiajs.jpg

onkrbeucmo3ptshw0jdw8y4r.jpg

y0t5uotjd8kgydhn4zaxkhbf.jpg

7brp9ub5vny6aIhowkjwxrvi.jpg

qzzouuw7wft1sb0prjvybIrh.jpg

uwgamIjtlvtzs8kmawyoe1qc.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.