Antakya Medeniyetler Korosu 28 Mart Salı Günü Dayanışma Konseri Veriyor

Antakya Medeniyetler Korosu 28 Mart Salı Günü Dayanışma Konseri Veriyor

 

6 Şubatdepremlerinde 7 üyesi hayatını kaybeden, birçok üyesi de enkaz altındankurtarılan Antakya Medeniyetler Korosu, 28 Mart 2023 Salı günü ÇukurovaÜniversitesi Kongre Merkezi’nde konser verecek. “Seyhan’dan Asi’ye elbirliğiyle” mesajının verileceği Anma Konseri Adana Büyükşehir Belediyesi,Çukurova Üniversitesi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun iş birliğiyledüzenleniyor.

 

2007 yılındakurulan ve kadrosunda birçok etnik köken, din ve mezhepten amatör sanatçınınyer aldığı Antakya Medeniyetler Korosu’nun hem bizzat yaşama dönmek hemdepremde yıkılan şehirlerde yaraların sarılması için dayanışma sergilemek hemde depremde hayatını kaybeden 7 koro sanatçısının ailelerine ve depremzede koroüyelerine destek olmak amaçlarıyla vereceği konserin yoğun ilgi görmesibekleniyor.

 

Kuruluş amacı,Hatay’ın kültürel zenginliğini ve hoşgörü kültürünü dünyaya tanıtmak, ülke vedünya barışına katkıda bulunmak olan Antakya Medeniyetler Korosu’nun 200üyesinden hayatta kalanlar, depremin ardından çeşitli illere dağıldı ve ilk kezsöz konusu dayanışma konseriyle Adana’nın ev sahipliğinde bir araya gelecek.

Hatay’ın dünyaçapında bir markası haline gelmişken depremin en ağır yaralarından biriniyaşamak zorunda kalan koro, İstanbul’dan da benzer bir öneri aldı. Komşu ilAdana’nın ardından İstanbul’da düzenlenecek geceye 40 dolayında ünlü sanatçınında katılacağı bildirdi.

28 Mart akşamıkonseri için aynı gün aynı salonda yapılacak prova, farklı okullardanöğrenciler tarafından izlenecek.

 

KONSERE DESTEKVEREN KURUM VE KURULUŞLAR:

1. ADANABÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

2. ÇUKUROVAÜNİVERSİTESİ

3. ALTIN KOZAKÜLTÜR SANAT

4.  ADANA ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİÜNİVERSİTESİ

5. ALTIN ORANDÜŞÜNCE VE SANAT PLATFORMU

6.  ADANA TABİP ODASI

7.  ADANA KOROLAR FEDERASYONU

8. ADANAROTARY KULÜBÜ

9. AFAD –ADANA FOTOĞRAF AMATÖRLERİ DERNEĞİ

10. ÇUKUROVAÖĞRETİM ELEMANLARI DERNEĞİ

11. ÇUKUROVATIP MEZUNLARI DERNEĞİ

12. ÇUKUROVASANAT GİRİŞİMİ

13. FOTOĞRAFYADERNEĞİ

14. GÜNDOĞDUVAKFI

15. KADER –KADIN ADAYLARI DESTEKLEME DERNEĞİ

16. KADİRLİEĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

17. TÜRKÜNİVERSİTELİ KADINLAR DERNEĞİ

 

jf0e9msa3punrkczpnkylmbj.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.