Antalya Şehir Tiyatroları Doğu Garajı Sahnesi Açıldı

Antalya Şehir Tiyatroları Doğu Garajı Sahnesi Açıldı

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi içinde yer alan "Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) Doğu Garajı Sahnesi törenle hizmete açıldı. Açılışa Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, meclis üyeleri, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Antalya Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür ve çok sayıda davetli katıldı. 

Esnafa Hayırlı OIsun

Açılış öncesi Doğu Garajı Kültür ve Ticaret Merkezi’nde dükkanlarını açmaya başlayan esnafı ziyaret eden Başkan Muhittin Böcek, esnaflara hayırlı olmasını diledi. Başkan Muhittin Böcek, esnafla sohbet ederek, hayırlı olmasını diledi ve alışveriş yaptı. Daha sonra açılışı yapılacak AŞT Doğu Garajı Sahnesi’ne geçen Başkan Muhittin Böcek, yoğun bir sevgi gösterisiyle karşılandı.

İleriye Bakacağız

Açılışta konuşan Başkan Muhittin Böcek, Antalyalıların buluşma noktası olan Doğu Garajı’nda esnafın gönülsüz bir şekilde Aspendos Bulvarı’na taşındığını hatırlattı. Oradaki sıkıntıları da yakından bildiğini söyleyen Başkan Muhittin Böcek, ”Antalya’da kangren haline gelmiş bazı projeler vardı. Göreve geldiğimizde kamunun yararına olacak yarım kalan projeleri devam ettireceğimi söylemiştim. İki ay önce buraya geldiğimde 5-6 metrekare yerlerde dört-beş kişinin hisseli olması beni onlar gibi üzdü. Ancak geriye bakmayacağız, ileriye bakacağız. Onlara elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Burada 308 esnafımız tezgâhını açacak” dedi.  

Antalya Kültür-Sanat Şehri Olacak

Antalya’yı kültür-sanat şehri yapma konusunda iddialı olduklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, konuşmasında şunları söyledi: ”2007 yılında yapımına başlanan bu alanda emeği geçen önceki başkan ve meclis üyesi arkadaşlara teşekkür ediyorum. 90 milyona yakını önceki dönem olmak üzere toplam 193 milyon TL harcandı. Kültür merkezi bölümünde Antalya Şehir Tiyatrolarımızın 2 büyük sahnesi var. Birisi Türkiye standartlarında çok özel 650 kişilik, diğeri 300 kişilik sahnemiz. 1-8 Ekim tarihlerinde 59’uncusunu gerçekleştireceğimiz Altın Portakal Film Festivalimizin de tüm filmlerini yine bu sahnelerde halkımızla buluşturacağız. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarımızı da yine bu alana taşıyacağız. Kültür sanatta Antalya’mızın yolunu açmaya devam edeceğiz.”

Başkan Muhittin Böcek, AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür’e Doğu Garajı sahnesinin hayırlı olmasını dileyerek, yeni oyunda başarılar diledi. 

Salon Tıklım Tıklım Doldu

Daha sonra ise tiyatro severler AŞT’nin yeni oyunu İstanbul Efendisi’ni izlemek için salona geçti. Salon tıklım tıklım dolarken, birçok kişi oyunu merdiven boşluklarında ve ayakta izledi. İki perdelik oyun büyük bir heyecanla izleyiciyle buluştu. 2 saat 45 dakika süren oyun, büyük beğeni topladı. Oyunun sonunda oyuncular dakikalarda ayakta alkışlandı. 

Tarihi Bir Gün

Oyunun sonrasında ise Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, tarihi bir güne hep birlikte şahitlik ettiklerini belirterek, başta Muhittin Böcek olmak üzere bu sahnenin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. İstanbul Efendisi oyununun yönetmeni Engin Alkan ise çok heyecanlı olduğunu, büyük bir emek sonrasında Antalya’nın çok önemli bir sahne kazandığını, burada bu akşam yaşadıklarını heyecanı hayatı boyunca unutmayacağını aktardı. 

İstanbul Efendisi Oyunu Ekibi Büyük Beğeni Topladı 

Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan ve Başkan Danışması Önder Bilgin, oyunun yönetmeni Engin Alkan ve oyunun yazarı Musahipzade Celal’in yeğeni Ayşe Kudat’a çiçek takdim etti. AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, son olarak oyunun özel bir afiş tasarımını Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan’a hediye etti. İstanbul Efendisi oyununun tüm ekibi seyircilerin büyük bir beğenisi ile sona erdi

prcetntbojjauy479uhvhwsn.jpg

dzvxfpgmj1cethrwlfb4dp9k.jpg

glIdsbutalcgo3kachf0rr1h.jpg

pdoxnmrdoc45ybshtw1yjIzr.jpg

m4f3p9mhpaIrttx08scz7eiq.jpg

pcuzkahtjIdbrxg0nfismqvu.jpg

dchmjzyjzvovtwnIfdkxb2cs.jpg

tg6hujes3zbdjaIklqroyo0p.jpg

3vopdjbf9ujtazaseqtlxycd.jpg

vhtxn7dnoc6fz8wqmrxzam9y.jpg

kjuvz6becxnzj9gsobvn0qim.jpg

ohtqver7tkjd6jaa3swoyppq.jpg

et3zfzjimn5gds18vnef67bx.jpg

5sI4vhttqjmyv9odhn1fxqxl.jpg

yn3cq7o5vlghpkitbdrcz0gl.jpg

n5gpy6ywvqjhumpzb9aitehr.jpg

84bnl2csekhjpzyu7yscmkhq.jpg

lqe1pz7suweourjxroaw6bgd.jpg

gjukvo561whu90kaefn3lzcb.jpg

rkipszgu3b5poeab1wdhxjj7.jpg

voIn3hyfcqg4xaep2ko5v8ry.jpg

mlszu9rc8dnso1pheqogchxv.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.