“ASTIM VE ALERJİK HASTALIKLAR” SEMİNERİ

“ASTIM VE ALERJİK HASTALIKLAR” SEMİNERİ

“Alerji nedir, temel alerji çeşitleri nelerdir, alerji genetik olabilir mi, alerjinin sebepleri psikolojik midir, tedavi sürecinde ne gibi yollar denenmeli, astım hastalığı insan yaşamını nasıl etkiler, beslenme nasıl olmalıdır” sorularına cevap arayan yurttaşlar için Ataşehir Belediyesi, Alerji ve Astım Derneği iş birliğiyle “Astım ve Alerjik Hastalıklar” konulu seminer düzenleyecek.

İlkbahar mevsimiyle birlikte doğanın canlanmasıyla alerjiler de gündeme gelmeye başlar. Bu kapsamda Ataşehir Belediyesi, Alerji ve Astım Derneği iş birliğiyle astım ve alerjik hastalıklar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Astım ve Alerjik Hastalıklar” konulu seminer düzenleyecek.

Seminerde, ev tozundan polene, besinlerden mevsimlere kadar birçok alerji çeşidinin insanların yaşamını nasıl olumsuz etkilediği, alerji ve astım hakkında bilinmesi gereken her şey alanında uzman konuşmacılar tarafından katılımcılara anlatılacak. Bununla birlikte seminerde, alerji ve astıma dair farkındalık ve bilinç oluşturulması da hedefleniyor.

İstanbul Alerji doktorlarından Çocuk Alerji, Astım ve İmmünoloji Uzmanı Prof. Dr. Dost Zeyrek, “Çocuklarda Astım ve Alerjik Rinit”, Alerji, Klinik İmmünoloji ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Kadriye Terzioğlu “Yetişkinlerde Astım ve Alerjik Rinit”, Alerji Diyetisyeni Aysu Onur ise “Astımlı Çocuk ve Yetişkinlerde Beslenme” konularında katılımcılarla bilgiler paylaşacak.

Seminer, 8 Haziran Çarşamba günü, 14.00-16.00 saatleri arasında Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

Tarih: 8 Haziran

Yer: Mustafa Saffet Kültür Merkezi

Saat: 14.00-16.00

 

 

gwbdzsh8aluzvxfnim4yeyra.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.