ATAŞEHİR BELEDİYESİ 10 GÜN BOYUNCA CUMHURİYET’İ KUTLAYACAK

ATAŞEHİR BELEDİYESİ 10 GÜN BOYUNCA CUMHURİYET’İ KUTLAYACAK

Ataşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı“Cumhuriyet Hepimizin” sloganıyla çeşitli etkinliklerle kutlayacak. 10 gün boyunca sürecek etkinlikler 29 Ekim akşamı düzenlenecek Fener Alayı ile sona erecek.

Ataşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı“Cumhuriyet Hepimizin” sloganıyla çeşitli etkinliklerle kutlayacak. 10 gün boyunca sürecek etkinlikler 29 Ekim akşamı düzenlenecek Fener Alayı ile sona erecek.

Tüm vatandaşları Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle meydanlarda, sokaklarda bir arada olamamıştık. Ama bu yıl, Ata’mızın bizlere armağan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tüm coşkusuyla meydanlarımızda hep birlikte, çok sayıda etkinlikle kutlayacağız. 98 yıldır parlayan, milletimizin geleceğini aydınlatan Cumhuriyet’imizin ilelebet yaşayacağını biliyor, hepimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. ‘Cumhuriyet Hepimizin’ diyerek bayramımızı kol kola, omuz omuza kutlamak için sizleri şölenimize bekliyorum” dedi.

Ataşehir’deki kutlamalar 22-24 Ekim tarihleri arasında yapılacak Caz ve Sinema Günleri ile başlayacak.

Ataşehir halkına sunulacak bir diğer etkinlik ise 28 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Uluslararasıİstanbul Akordeon Festivali olacak. Festival, Ataşehir Belediyesi, Akordeon ve Körüklü Çalgılar Eğitim ve Uygulama Çalışmaları Derneği (AKORDER), İstanbul Okan Üniversitesi ve Dünya Akordeon Konfederasyonu ortaklığıyla gerçekleştirilecek. Gala programıyla başlayacak festivalde sahne alacak solo akordeonistlere, Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası da eşlik edecek.

RESMİ TÖREN CUMHURİYET MEYDANI’NDA

Kutlamalar 28 Ekim Perşembe günü Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek resmi törenle devam edecek. Aynı günün akşamı meydan bu kez, saat 20:00’de başlayacak Niyazi Koyuncu ve Moğollar konserlerine ev sahipliği yapacak.

Niyazı Koyuncu en sevilen şarkılarını Ataşehirliler için söyleyecek. Ardından sahne alacak Cahit Berkay, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Emrah Karaca ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan Moğollar grubu da bir konser verecek.

PROGRAMLAR ATAŞEHİR BELEDİYESİ HESAPLARINDAN İZLENEBİLECEK

29 Ekim Cuma günü ise Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, saat 18:30’da Doğu Ataşehir Migros önünden fener alayı yürüyüşüyle başlayacak. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, fener alayı boyunca vatandaşlarla birlikte yürüyerek kutlamalara öncülük edecek. Ataşehir’in tüm cadde ve sokaklarında 29 Ekim Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak marşlar ve şarkılar çalınacak. Program, Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin sosyal medya hesaplarından da izlenebilecek.

ZEYNEP BASTIK İLE FİNAL KONSERİ

Ataşehir’de 29 Ekim coşkusu, Cumhuriyet Meydanı’nda sevilen pop müzik sanatçısı Zeynep Bastık’ın sahne alacağı konserle son bulacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.