ATAŞEHİR BELEDİYESİ 5. KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLADI

ATAŞEHİR BELEDİYESİ 5. KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLADI

Ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali’nin 5’incisi, geçtiğimiz yıl yaşanan üzücü depremler nedeniyle ertelenmesinin ardından bu yıl yeniden sanatseverlerle buluştu. 16 Mart’a kadar sürecek festival, deprem bölgesinden gelen Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın açılış konseri ile başladı.

Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Zuhal Müzik’in piyano sponsorluğunu yaptığı “5. Ataşehir Belediyesi Klasik Müzik Festivali”, 2 Mart akşamı Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde Adıyaman Filarmoni Orkestrası’nın sahne aldığı konserle başladı. Klasik müziğin kalbini Ataşehir’e taşıyacak festivalin açılış konserinde, şef Özgür Oğuz yönetimindeki Adıyaman Filarmoni Orkestrası sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Adıyaman Filarmoni Orkestrası’na bu özel konserde, solist olarak Türk Klasik Müziği’nin en kıymetli piyanistlerinden Devlet Sanatçısı Gülsin Onay ve Viyola Sanatçısı Coşkun Coşkundeniz de eşlik etti.

Sanatsal farkındalık oluşturmak ve şehre bir senfoni orkestrası kazandırmak amacıyla 2012 yılında kurulan Adıyaman Filarmoni Orkestrası ve dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay ile Doç. Dr. Coşkun Coşkundeniz, konser salonunu dolduran sanatseverler için keyifli bir dinleti sundular.

Konserde, Adıyaman Filarmoni Orkestrası Barok dönemden sonra uluslararası üne kavuşan ilk İngiliz besteci Edward Elgar, İngiliz Besteci Henry Eccles ile çağlar boyu üstünlüğü tartışılmamış müzisyen, besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın eserlerini seslendirdi. Devlet Sanatçısı Gülsin Onay da Mozart’ın Piyano Concerto No 12 in La Majör K 414 eserine yer verdi. Festivalin açılışında sahne alan sanatçılar konser bitiminde dakikalarca ayakta alkışlandılar.

jrffvhiat8pqsxub2ooklhj7.jpg

hkgfasszndbatguq0klx1emv.jpg

l2nmcfspo53ul6dwm7g4vqbp.jpg

3w59djmdqblemykzzcwovpuI.jpg

wdfexfzmrkswuk5dlabcIqop.jpg

xz0aqvfj4y2sqdo7uvkmlenp.jpg

mydbd3efvfucskmgctbvp15r.jpg

c2qah9equ4vknpto7Ic8sar5.jpg

duyIpvne8zrqsh09xnbsmhfk.jpg

kancrua1qv8l6jwf2rzj3bpl.jpg

x4emkurs6dvu9pb1phdj5fih.jpg

Imujvsexgfdhunqap0y1vhbi.jpg

v8zbphvcmo9tfjghdiglraxI.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.