ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 118 MİLYONLUK TASARRUF

ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 118 MİLYONLUK TASARRUF

Ataşehir Belediyesi, kendi çöp kamyonlarını ve binek araçlarını satın alarak bir yılda 118 milyonluk tasarruf yaptı.

Ataşehir Belediyesi, kendi kaynaklarıyla kamunun daha sürdürülebilir bir bütçe ile yönetilmesi için 41 adet çöp kamyonunu satın aldı.  9 Eylül Cuma günü tanıtım töreniyle bu araçlardan 17’ si hizmete başlayacak, 24 tanesi ise yıl sonuna kadar teslim edilecek. Geçtiğimiz yıl satın alınan 139 araçtan yılda 48 milyon, çöp kamyonlarından ise yılda 70 milyonluk tasarruf sağlanacak.

İlçede yapılacak hizmetler için 2021 yılında filosuna satın aldığı 139 yeni aracı dâhil eden Ataşehir Belediyesi, yeni satın aldığı 17 çöp kamyonuyla ve yıl sonunda da eklenecek 24 araçla, yılda 118 milyon tasarruf elde edecek.

Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermek üzere alınan 17 çöp kamyonu, Barbaros Mahallesi Kapalı Pazar Alanı’nda sergilendi. Araç tanıtım törenine; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Şimşek, ATABEL A.Ş Genel Müdürü Mehmet Usta ile belediye personeli katıldı. Başkan İlgezdi sonrasında direksiyon başına geçerek mesai arkadaşlarına kolaylıklar diledi.

“Kaynaklarımızı akılcı yönetiyoruz”

Araç tanıtım töreninde konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 2023 yılında tamamen belediyenin kendi araçlarıyla Ataşehir halkına hizmet sunacaklarını belirterek, “İlçemize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Ataşehirimiz her zaman daha yeşil, daha temiz ve daha güzel bir kent olmayı hak ediyor. Ama diğer yandan kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına önem göstermeliyiz. Kaynaklarımızı akılcı yöneterek 2021 yılında satın alınarak hizmete giren 139 adet hizmet aracımızla yıllık 48 milyonluk bir tasarruf sağladık. Bu tasarruf oranları bize doğru karar verdiğimizi net bir şekilde gösteriyor. Şimdi bu de bu 17 aracımız hizmete başlayacak olup, geriye kalan 24 araçta ekim-kasım aylarında hizmete girecek. Böylece bu araçlarımızla da yıllık 70 milyonluk bir tasarruf sağlayacağız. Toplamda hem binek araçlarımız hem de çöp araçlarımızla yıllık 118 milyonluk bir tasarruf yapmış olacağız. Sağladığımız tasarruflarla yurttaşlarımıza başka alanlarda yatırım yaparak hizmet vereceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

r6nvyd4we9e1ojpkmn7wuhfz.jpg

vaxezk1b5u2dzvy36bIyxfog.jpg

h8wynlcri6kznvfzejut2qxm.jpg

3Ihuhbbtlwfcndyr0gzftqj7.jpg

eaootmIq8g31uv4pcp72sem5.jpg

n4Iohwjc2yrjpgbsvtz9fkqz.jpg

vp5suenpmb2ccskg8zqfuyyd.jpg

d9wlnim7zaxy4helqjvskwry.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.