ATAŞEHİR’DE AÇIK HAVA KONSERİ COŞKUSU

ATAŞEHİR’DE AÇIK HAVA KONSERİ COŞKUSU

Ataşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla gerçekleşen "Açık Hava Yaz Konserleri" serisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası'nın muhteşem konseriyle başladı. Amfili Park'ta gerçekleşen programda, 7'den 70'e her yurttaş, müziğin coşkusunu ve sevincini doyasıya yaşadı.

İBB Orkestralar Müdürlüğü, İstanbul’un birçok ilçesinde ücretsiz konserler düzenleyerek yurttaşları sanatla buluşturmaya devam ediyor. Konserlere ev sahipliği yapan ilçelerden biri de Ataşehir oldu. 26 Temmuz Akşamı, Atatürk Mahallesi Amfili Park’ta müzikseverler ile buluşan İBB Kent Orkestrası Ataşehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Orkestra Şefi Üstüner Büyükgönenç yönetiminde gerçekleştirilen konserde, Kent Orkestrası geniş repertuvarlarıyla dinleyicilerden tam not aldı. Pop caz, yerli-yabancı pop, müzikaller, film müzikleri ve dünya müziklerinden oluşan geniş  yelpazeli repertuvarı ve seçkin sanatçı kadrosu ile izleyici karşısına çıkan Kent Orkestrası, konsere katılan 7’den 70’e Ataşehirlilere müzik ziyafeti sundu.

Dört solisti ve 2009 yılında bünyesine kattığı yaylı sazlar ile ‘’Senfonik Pop Orkestrası’’ niteliği kazanan Kent Orkestrası’nın konserine, yoğun katılım sağlayan Ataşehirli yurttaşlar, hep birlikte şarkılara eşlik ederek, keyifli bir akşam yaşadılar.

 

 

 

65yecsbgnafrepxsmozjuzIx.jpg

igeaarcuqmdtc0hhpyo3zuqk.jpg

lkoyedj8hwsunI3rqfdxpgmr.jpg

wetj57clsjzurym2kncmuz3y.jpg

7q21k5ocakx6nvw0xw3f8egg.jpg

2clgxgw51kzuo6ajcd9tm3sm.jpg

k0qzg8foljzshnstafpyrnv5.jpg

eI1zvdgafe0j3rt69nashco2.jpg

d6qxntnlpqusfkjzogzd8vwl.jpg

xrbs5xnwvoziye210p3potah.jpg

q7w8zbvx4ad6uciuelftclks.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.