ATAŞEHİR'DE Perde Yıl Sonu Gösterileri İçin Açıldı

ATAŞEHİR'DE Perde Yıl Sonu Gösterileri İçin Açıldı

Ataşehir Belediyesi’nin "Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz" projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda çeşitli branşlarda eğitim alan çocuklar ve yetişkinler yıl sonu gösterileriyle bir yılın sonunda emeklerini taçlandırıyor.

Bu kapsamda ilk olarak Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde;  Perküsyon Eğitmeni Alşan Ozan Aslan, Bale-Dans Eğitmeni Ezgi Gökoğlan, Halkoyunları Eğitmeni Can Kaba ile Dans Eğitmeni Burcu Koçyiğit yönetiminde bütün yıl boyunca çalışan kursiyeler gösterilerini gerçekleştirdi.

Perjküsyon, bale, dans, halkoyunları eğitimi gören kursiyerleri gösterilerinde aileleri de yalnız bırakmadı. Halit Akçatepe Sahnesi’nin tamamen dolduğu etkinlikte gerek sahne alan kursiyerlerin, gerekse onları izlemeye gelen ailelerinin heyecanı dikkat çekti.

Mustafa Saffet Kültür Merkezi ve Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde 14 Haziran’a kadar sürecek olan yıl sonu gösterilerinde, “Sanat Eğitimini Mahallenize Getiriyoruz” projesi kapsamında eğitim alan çocuk ve yetişkinler,  baleden halk oyunlarına, gitardan kemana, bağlamadan perküsyona kadar çeşitli branşlarda gösteri sunacaklar.

Yıl sonu gösterileri kapsamında, Sedat Sarıgül yönetimindeki Ataşehir Belediyesi MSKM Halk Müziği Topluluğu, Ahmet Yakup Yıldız yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Anadolu Halk Müziği Topluluğu, Hulusi Yücebıyık yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Gönül Kahraman yönetimindeki Atatşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültürevi Çok Sesli Kadın Halk Müziği Topluluğu ile Utku Barış Andaç yönetimindeki Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası da müzikseverlerle buluşacak.

Yetişkin kursiyerlerin yaptığı resimlerden oluşan “Fırçanın Ucundaki Ahenk” adlı sergi 2 Haziran’da Cemal Süreya Sergi Salonu’nda, Çocukların yaptığı resimlerden oluşan “Minik Ellerin Sanat Macerası” adlı sergi de 3 Haziran’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.
Ataşehir Belediyesi tiyatro toplulukları ile sanat eğitimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren tiyatro kursiyerleri de yıl boyunca çalıştıkları oyunlarla sahnede olacaklar.

hIweikyvlgfwaqn68ptcfx3j.jpg

ilIj2rtydnfgpb5czatlzmsh.jpg

sctuvknlwb1nzodzp7yxafpt.jpg

51je3a9fgmpcjrlmthdvcvw4.jpg

95lurcambInkwczhq0snkvxt.jpg

g6blefnkpm3vu0dwmv4kyrth.jpg

a9dmyg0ns2Iwmr6qethjzgoj.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.