ATAŞEHİR’İN ULAŞIM VE TRAFİK SORUNLARI ÜZERİNE TOPLANTI YAPILDI

ATAŞEHİR’İN ULAŞIM VE TRAFİK SORUNLARI ÜZERİNE TOPLANTI YAPILDI

Ataşehir’in ulaşım ve trafik sorunlarının çözülmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ataşehir Belediyesi yetkilileri ile muhtarlar ve vatandaşlar buluştu.

Ataşehir Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya; İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, Ulaşım Koordinasyon Müdürü Barış Yıldırım, Ulaşım Projeler Müdürü Barış Çimenci, ulaşım müdür yardımcıları, koordinatörler, Ataşehir Belediyesi Ulaşım, Fen İşleri ve Muhtarlık İşleri müdürleri, muhtarlar, Ataşehir Kent Konseyi yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Toplantıda; Aşık Veysel Mahallesi 3004-3001-3061 caddeleri ile Örnek Mahallesi Şehit Cahar Dudayev Caddesi kesişimindeki geometrik düzenlemelerin yapılması, Esatpaşa Mahallesi’ndeki viyadük ayakları imalatı için kapanan İbrahim Müteferrika Caddesi’nin yeniden kullanıma açılması, Aşık Veysel Mahallesi’nde 3004 Caddesi ile Begonya Sokak arasındaki dere üzerinde yaya yolu yapılması ve Fetih Mahallesi’nde Ünaydın ve Yağmur sokaklarının tek yön yapılması konularındaki gündemle bir araya gelindi.  

Toplantıda, ayrıca yol istikametlerinin düzenlenmesi, toplu ulaşım imkânlarının artırılması, bisiklet yollarının çoğaltılması gibi konular görüşüldü ve çözümler üzerine tavsiyeler paylaşıldı.

Görevlerinin, sorunları çözüp; hizmet üretmek olduğunu belirten İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, toplantıda görüşülen konular hakkında notlar alındığını ve toplantının ardından ileri ki günlerde İBB Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından bu konularda neler yapıldığına dair muhtarlara bilgiler iletileceğini aktardı.      

ah6v2btwwcetIb8rn1pdougf.jpg

vub8gtq5cd3mzm4vnwxejtlp.jpg

wgj5jIilzx18sgchlmz7kqk4.jpg

It0h6jlucwnb45fsugkyvoyq.jpg

5xvfm9scrtzxpq3dcah41ysq.jpg

thji85Idaebovdf9tom4nuzy.jpg

is5ynazwkrz7sedergquv0mp.jpg

2zd3guiol1eqdfsbhn5vabmz.jpg

pviumoct9lfd1s3rw2tsxy7q.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.