ATAŞEHİRLİ ÇOCUKLAR İKLİM İÇİN YÜRÜDÜ

ATAŞEHİRLİ ÇOCUKLAR İKLİM İÇİN YÜRÜDÜ

1920 Ataşehirli çocuk, Kayışdağı Ormanı’nda “iklim” için yürüdü. Küçük çevreciler,  adım adım zirveye ilerlerken “Ben çevreyi koruyorum, siz de koruyun” mesajı verdiler.

1920 Ataşehirli çocuk, Kayışdağı Ormanı’nda “iklim” için yürüdü. Küçük çevreciler,  adım adım zirveye ilerlerken “Ben çevreyi koruyorum, siz de koruyun” mesajı verdiler.

Ataşehir Belediyesi, 23 Nisan'ın 102. yıl dönümü nedeniyle, Kayışdağı Ormanı’nda 1920 Ataşehirli çocuğun katıldığı bir “İklim Yürüyüşü” düzenledi. 10 kilometrelik parkuru anne babaları ile yürüyen çocuklar, her bir adımları ile doğaya umut oldu. Yürüyüşün sonunda ise rengârenk uçurtmalar, yaşanabilir bir dünya için göğe yükseldi.

Ataşehir Belediyesi, deniz seviyesinin yükselmesinden gıda üretiminin azalmasına kadar dünyada pek çok probleme sebep olan iklim değişikliğine dikkat çekmek için etkinliklerde bulunmayı sürdürüyor. Bu kez Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan iklim yürüyüşü, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başladı.

Etkinliğe; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Ataşehir İlçe Başkanı, Çevre ve Kültür Müdürlüğü ekipleri, Ataşehir’de bulunan Amatör Spor Kulüpleri, Kayışdağı Zirve Grubu, Ata İzci Grubu, Ataşehir Doğa Sporları Kulübü, Vicdan Takımı ve çok sayıda yurttaş çocuklarıyla birlikte katıldı.

İstanbul’un 3’üncü en yüksek noktası olan Kayışdağı’nın zirvesine yürüyen çocuklar, neşeli bir gün geçirirken verdikleri mesajlarda çevre kirliliğine ve iklim değişikliğine dikkat çektiler, anne - babalarına çevreye daha duyarlı olmaları yönünde mesajlar ilettiler.

Çocukların ellerinde taşıdıkları dövizlerdeki “İklimi değil, kendini değiştir”,Bu dünya hepimizin”, “Yeşili koru, geleceğini koru”,  “İklimi düzelt, dünyayı sağlıklı bırak” mesajları da dikkat çekti.

Çocuklarla birlikte zirve yürüyüşüne katılan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Köse ise etkinlikle ilgili olarak şunları kaydetti: “Biz çevremizi daha sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere ulaştırabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda çocuklardaki farkındalığı artırmak, onlar sayesinde anne –babalara ulaşmak da hedeflerimiz arasında. Bugün TBMM’nin açılış yılı olan 1920’yi simgeleyen, 1920 çocukla yaptığımız yürüyüş de bu hedefe hizmet ediyor. Ben başarılı olduğunu da görüyorum. Çocuklarımız bugün hem doğanın içinde, hem onun bir parçası olarak güzel vakit geçirdiler. Atatürk’ün onlara armağanı olan 23 Nisan’ı da bir kez daha coşkuyla kutladılar.”

 

cy7idfjfjoztlxhpbkvgeymh.jpg

itmevo1ruswIozxb0pgcfy4x.jpg

silfIc9ubwyteyo3rjg15pe6.jpg

vmzztsbydelxq9hcofvews2g.jpg

ugjucyxfk3hezfbpswbw72k4.jpg

d0e4ucyckd9r5j1xhposmzrk.jpg

emgpndb8xo3gdslxfycwjzla.jpg

q4kbjg8aws7hfxvmzgujedc2.jpg

stbaqc07wwopuqb6thjknI9d.jpg

uod8wamcpwoynrprllgnjs9y.jpg

s0imwgq3cwvlvg8xrqxhd21p.jpg

cv3bu7nxgjxwkmoczf8ria45.jpg

uru1qhbzlIjvv3flexwn4pcc.jpg

vkzonlsideowquIm3hp2pfnz.jpg

1abzzwtyunjk3lmhjhwes46y.jpg

lptc4xpyyvewnikogg9bqtqn.jpg

6ebuss5ronjI8gfkzjfndqhy.jpg

bdl8gvvkegtxjctfqmeywb9q.jpg

mb7o6od3rzjvaflmab98yeel.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.