ATAŞEHİRLİ KADINLAR HAKLARINI KONUŞMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİ

ATAŞEHİRLİ KADINLAR HAKLARINI KONUŞMAK İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Ataşehir Belediyesi ve İBB iş birliğiyle Ataşehir’de “Kadın Formu” düzenlendi. Forumda Ataşehirli kadınlar dertlerini, geleceğe yönelik beklentilerini dile getirdiği verimli bir gün geçirdiler.

Ataşehirli kadınlar haklarını konuşmak için "Ataşehir Kadın Forumu"nda bir araya geldi. 

Erdal Eren Kültür Merkezi’nde gerçekleşen foruma; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nazlı Enif Dipşar, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, kadın mahalle muhtarları, STK temsilcileri ile Ataşehirli kadınlar katıldı.

Müzik dinletisiyle de renklenen forumda; kadınlar yaşadıkları sorunları, hak kayıplarını, taleplerini ve çözüm önerilerini dile getirdi.

Ataşehir Belediye Başkanı Orhan Çerkez forumun açılış konuşmasında şunları ifade etti: “Kadınların toplumsal hayatın her alanında çok daha aktif, üretken ve güçlü bir şekilde yer almalarını, hak, fırsat ve imkânlardan eşit şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Kadınların güvenli bir şekilde yaşayabilmesi, ekonomik hayatın içine katılması için de Ataşehir Belediyesi olarak projeler geliştiriyoruz.”

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Nazlı Enif Dipşar, “Bugün Ataşehir’de sizlerle birlikte olmak bizler için çok kıymetli. Sizlere Ekrem Başkanımızın selamını getirdik. İlk forumunuzu da başkanımızın katılımıyla Esenler’de gerçekleştirmiştik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde kadın bakış açısıyla projeler üretmeye çalışıyoruz. Kadınlara yönelik birçok faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Bunu da İBB kadın vizyonuyla yapmaya gayret gösteriyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde temellendirdiğimiz çalışmalarda aslında bütün kadınlarla dayanışmayı örgütlemeyi, umutlu olmayı amaç ediniyoruz. Kadınların yaşadığı zorlukları görünür kılmak, kadın emeğini her zaman görünür kılmak, değerlendirebilmek ve ev ekonomisine katkısını sağlamak sizler için çok önemli. Ürettiğimiz bütün politikalarda aslında bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

 

 

 

rboqrthzocjchswty40wn2m3.jpg

40iexvItpfvesk1zwcujr7xb.jpg

c82rIzmuojw7kyaelxp9xst5.jpg

I2psbo9dcnhhv543wamomk1q.jpg

ohIbncu3we9p6u5ta4pqxyvm.jpg

3ejr5ds0krd7zh1opI9pe8wg.jpg

meyqzfeouddgrtnkxzc530fm.jpg

x5fhmbmphb8vnnjgIzc6dyqw.jpg

adwhjloj6m7ahyrs5gvfqifo.jpg

pbo7whIky1hisor36ysrjalj.jpg

npgyapf5xuksl6jaohkmbucy.jpg

at7cvndamf01gqIm5osi3rl6.jpg

bskvfzdpoxkiystc1ujwgvn8.jpg

qtltuxampor3jn9yhka8ns5h.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.