Atilla Özsoy ve Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu'nu saygıyla anıyoruz

Atilla Özsoy ve Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu'nu saygıyla anıyoruz

15 Temmuz Cuma günü merhum Asli Üyelerimiz Atilla Özsoy ve
Prof. Dr. Mecdi Razamanoğlu'nu anacağımız koşular İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirilecek.

Atilla Özsoy Koşusu (KV-8) - 19.00

2013 yılında aramızdan ayrılan Asli Üyemiz merhum Atilla Özsoy adına koşulacak mücadele, 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus olarak 1200 metre mesafe çim pistte start alacak.

2022 yılı Atilla Özsoy Koşusu'na; Luminary, Azmantor, Mamba Forever, Maça Kızı, Saetta, Special One ve Subutai isimli safkanlar katılacak.
 

Atilla Özsoy

1930 yılında İstanbul'da doğan Atilla Özsoy, Birleşik Alman İlaç Fabrikası A.Ş. Müdürlüğü'nden emekli oldu. Tekstil, hazır giyim, ambalaj ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Özsoy Şirketler Grubu İdare Meclisi Başkanlığı yaptı.1985 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçilen Özsoy, çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulları'nda görev aldı. Sahibi ve yetiştiricisi olduğu Babayiğit, Başkomutan, Oruç Reis, Rich And Handsome isimli safkanlarıyla birçok grup koşu kazandı. 2013 yılında aramızdan ayrılan Atilla Özsoy'u anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.
 

Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu Koşusu (KV-7/Dişi) - 20.00

1981 yılında kaybettiğimiz Asli Üyemiz merhum Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu'nu anacağımız koşu, 15 Temmuz Cuma günü İstanbul programının bir diğer önemli mücadelesi olacak. 2 yaşlı dişi safkan İngiliz taylarının boy göstereceği koşu 1200 metre mesafe çim pistte gerçekleştirilecek.

2022 yılı Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu Koşusu'nda; Queen Zeynep, Anadolu Ezgisi, Gilded Age, Mira Linda, Fresno ve Shining Girl isimli taylar start alacak.
 

Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu

1924 yılında Adana'da doğan Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu, Galatasaray Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1950 yılında aynı fakültede asistan olarak çalışmaya başladı. 1968 yılında profesör unvanı alan Ramazanoğlu, Birleşmiş Milletler bursu ile Paris'e gönderildi. Necker, Saint Antoine ve Foch Hastanelerinde organ nakli üzerine çalışmalar yaptı. Türkiye'ye döndüğünde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Transplantasyon Ünitesi'ni kurulmasına öncülük etti ve ilk böbrek naklini gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Adli Tıp Kurumu üyesi olan Ramazanoğlu, 1977 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi.
Uzun yıllar atçılık ve yetiştiricilik yaptı. 1981 yılında aramızdan ayrılan Prof. Dr. Mecdi Ramazanoğlu'nu, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

b29tl46quspr35zkms0wkvzf.jpg

9rugbIhlfzdcqyyatcj4ga6j.jpg

dxdrjuvtmni28cbhgzobx6w5.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.