Av. Kıymet Koçak'a CHP örgütünden tam destek

Av. Kıymet Koçak'a CHP örgütünden tam destek

CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı Avukat Kıymet Koçak ''Varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde Sizlerin sesi olacağım diyor.Genel Seçimlere sayılı günler kala ön seçimde yarışacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul 2. Bölge Mille

 CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı Avukat Kıymet Koçak ''Varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde Sizlerin sesi olacağım diyor.Genel Seçimlere sayılı günler kala ön seçimde yarışacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Av. Kıymet Kaya Koçak’a destek çığ gibi büyüyor. 2.Bölgede ön seçimde Koçak'ın şansının oldukça yüksek olduğu örgüt içinde seslendiriliyor

CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı Avukat Kıymet Koçak ''Varlık içinde, birlik içinde, özgür biçimde Sizlerin sesi olacağım diyor.Genel Seçimlere sayılı günler kala ön seçimde yarışacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Av. Kıymet Kaya Koçak’a destek çığ gibi büyüyor.Av. Koçak : “ bizler hukukun ezildiği değil adaletin herkes için olduğu bir ülke özlemindeyiz, sizlerde siyaset adamı olarak hak verirsiniz ki Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ülkeye refah getirecektir. Bizlerde partimiz için emek verdiğimiz örgütümüzün karşısına çıkıp Milletvekili olmak istedik.   Ben ve yoldaşlarım başta gençlik ve kadın hakları için mücadele edeceğiz. Desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.Uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’nin çeşitli kademelerinde görev yapan Avukat Kıymet Kaya Koçak, geçtiğimiz günlerde CHP’den Milletvekili aday adaylığını açıklamıştı. Aday adaylığını açıklamasından sonra seçim çalışmaları kapsamında gece-gündüz çalışan Kıymet Kaya Koçak, dün akşam partisinin Sultangazi İlçe Örgütü’nün düzenlediği toplantıya katıldı. 2. Bölge Milletvekili aday adaylarının katıldığı toplantıda konuşan Koçak, AKP iktidarına yüklendi. Koçak, “AKP iktidarı toplumsal yaşamı kadının yaşam biçimi üzerinden şekillendirdi. Ve sürekli biz kadınlara müdahale etti.” İfadelerini kullandı. Konuşmasında AKP iktidarının eleştirmeye devam eden Koçak, iktidarın hergün yeni bir torba yasası çıkardığını ve bir hukukçu olarak bunu takip edemediğini, bu yasaların içeriğinin ne olduğunu bilmediklerini sözlerine ekledi. Koçak, “Çıkardıkları torba yasa ile esnek çalışma adı altında kadınları sürekli çalışma yaşamının dışına çıkartmaktadırlar. Kadınları sosyal güvenceden yoksun hale getirmektedirler. Aslında bu iktidar kadına tek kariyer olarak çocuk doğurmayı öngörmektedir.” Diye konuştu.

Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklara vurgu yapan Koçak, AKP’nin eski hukuk mimarlarından Prof. Dr. Ergun Özbudun’un basına yansıyan açıklamalarına değindi. Prof. Dr. Ergun Özbudun’un “Bu hükümetin yapmış olduğu son düzenlemeler beni kaygılandırmaktadır” açıklamasına değinerek konuşmasını sürdüren Koçak, “Hukukun üstünlüğü değil, üstünlerin hukukunun tartışıldığı bir Türkiye yaşıyoruz. Doğal hakim güvencesinden hepimiz yoksun kaldık. Bundan dolayı Özbudun’un açıklaması oldukça dikkat çekicidir. Eğer bu ülkede Özbudun dahi kaygı duyuyorsa hepimiz kaygı duymalıyız.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.