AVCILAR BELEDİYE MECLİSİ 3 AY ARADAN SONRA TOPLANDI

AVCILAR BELEDİYE MECLİSİ 3 AY ARADAN SONRA TOPLANDI

Koronavirüs nedeniyle ertelenen ve 3 aydır olağan olarak toplanamayan Avcılar Belediye Meclisi, 6 Temmuz 2020’de yaptığı mecliste komisyon üyeleri seçildi ve 2019 yılı faaliyet raporu görüşülerek onandı.

Toplantı Barış Manço Kültür Merkezi’nde sağlık tedbirleri ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak gerçekleşti. Tüm meclis üyelerinin maskeleri ile katıldığı toplantıda 2019 faaliyet raporunun yanı sıra 16 maddelik gündem konuları görüşüldü.

Toplantının açılışında konuşan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, pandemi döneminde yürütülen çalışmaların bilgisini paylaşarak, belediye bünyesinde çalışan 1700 çalışana emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Hançerli, Faaliyet Raporunu Sundu

Meclis 1. Başkan Vekili Yüksel Can tarafından yönetilen oturumda Başkan Hançerli, faaliyet raporuna ilişkin bir sunum yaptı. Hançerli, 2019 yılında hayata geçirilen ve yapımı devam eden projeler hakkında meclisi bilgilendirdi. Verimli ve etkin bir kaynak yönetimiyle toplumun her kesimine eşit şekilde hizmet ulaştırdıklarının altını çizen Başkan Hançerli, “Az konuştuk, hiç reklam yapmadık, çok iş yaptık. 448 bin Avcılarlıya eşit hizmet sunduk. Kimin neye ihtiyacı varsa ona göre hizmet ulaştırdık. Şeffaflığı, hesap verilebilirliği ve katılımcılığı benimsedik. Ben seçildim, ben ne dersem o olur demedik” dedi.

“Avcılar’ın kaynaklarını 448 bin Avcılarlı için kullandık”

Başkan Hançerli sunumunda 2019 yılında uygulanan tedbirler sonucunda bütçede %9,73 tasarruf sağlandığını söyledi. Hançerli 2019 yılı bütçe tablosunu göstererek, “ Avcılar’ın kaynaklarını 448 bin Avcılarlı için kullandık. Bu Türkiye için özel bir tablo. Sanki Almanya’daki bir belediye gibi bütçe fazlası veriyoruz.  Harcamak isterseniz harcamak kolay. Ama biz geriye dönüp baktığımızda iş yapmışız, çalışmışız. Etkin ve verimli kaynak kullanımı, eşit hizmet, şeffaflık, katılımcılık, halkın gerçek sorunlarına gerçek çözümler derseniz inanılmaz hizmetler sunuyorsunuz, halkınızı mutlu ediyorsunuz. Buna ek olarak da bütçe fazlası veriyorsunuz” dedi.

“Avcılar’ın her sokağında yenilenme başladı. Bu gurur hepimizin”

Başkan Hançerli sunumunda, depremle mücadele kapsamında yürüttükleri çalışmalara da değindi. Hançerli, ”Kentsel dönüşüm konusu onlarca yıldır ihmal edilen bir konuydu. Bu konuda tüm Türkiye’ye örnek olacak bir modelle çalışmalarımıza başladık. Hızla ilerliyoruz. Bugün Avcılar’ın her bir sokağında yenilenmek, güvenli hale gelmek için binaların yıkılıp yeniden yapıldığını görebilirsiniz. Bu çok gurur verici bir durum ve bu gurur hepimizin. Yapacak daha çok işimiz var. ”dedi.

Faaliyet raporu sunumunun ardından gündemde yer alan maddelerin görüşülüp karara bağlandı.

Yapılan oylamaya göre belirlenen ihtisas komisyonları şu şekilde belirlendi.

Encümen Üyeleri

Ekincan TAŞTAN

Aydın APAYDIN

Hasan UZUN

Plan ve Bütçe Komisyonu

Ali YILDIRIM

Sinan GÜMÜŞ

Hüseyin AKSU

Faruk ÖZDEMİR

Hüseyin İBRAHİMOĞLU

İmar Komisyonu

Gözde KATIKÇI

Mahir BUDAK

Erol ŞAHİN

Eyüp DURSUN

Sebahattin OLCAY

Hukuk Komisyonu

Yüksel CAN

İsmail ÇINAR

Naciye YAPRAK

Büşra ÇAPAR

Mahmut KAHRAMAN

Tarife Komisyonu

İsmet ÇELİK

Oya TURAN

Ali Yıldırım

Sadık PEHLİVAN

Ayşe SOY

Sağlık, Çevre ve Engelliler Komisyonu

Tuncay GÜNDÜZ

Gözde KATIKÇI

Veysel GÜL

Mehmet ASLAN

Yavuz DEMİR

Dış İlişkiler ve Spor Komisyonu

Oya TURAN

Gözde KATIKÇI

Sevgican ÇiÇEK

Emre YILMAZ

Mustafa TARIM

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu

Naciye YAPRAK

Sevgican ÇİÇEK

Veysel GÜL

Sosyal Hizmetler Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Komisyonu

Hüseyin AKSU

Yüksel CAN

Erol ŞAHİN

Erdoğan SAYILGAN

Erol AYDENİZ

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.