Avcılar Belediyesi sokakta yaşayan köpekler için ilçedeki parklara yeni kulübeler yerleştirdi

Avcılar Belediyesi sokakta yaşayan köpekler için ilçedeki parklara yeni kulübeler yerleştirdi

Parklarda yaşamını sürdüren sokak hayvanlarının barınak olarak kullandığı ancak eskidiği için yeterli gelmeyen kulübeler Avcılar Belediyesi tarafından yenileriyle değiştirildi. Eski barınaklara oranla daha avantajlı olan bu barınaklar sevimli dostlarımızın bu soğuk günleri atlatmasına da yardımcı olacak.

Ekiplerin çalışmalarını meraklı gözlerle izleyen sokak hayvanlarının çalışmaların bitmesinin ardından yeni yuvalarına alışması da zor olmadı.

Konu ile ilgili Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce yapılan açıklamada; sokakta yaşayan köpekler için parklara kartondan kulübeler yapıldığını fakat bu kulübelerin çevre ve hayvanlar için sağlıklı koşullar oluşturmadığı belirtildi. Açıklamada karton kulübelerin bulundukları yerden toplatılarak yerine bakım ve ihtiyaçları düzenli olarak kontrol edilebilecek daha sağlıklı ahşap kulübeler yerleştirildiğine de yer verildi.

 

gmvdqhurfejyclazkI3xjo2k.jpg

0rdnzwmlfoaq3pcbc42fqwx5.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.