Avcılar Belediyesi ve AFAD işbirliği ile Avcılarlı vatandaşlara “Afet Farkındalık

Avcılar Belediyesi ve AFAD işbirliği ile Avcılarlı vatandaşlara “Afet Farkındalık" eğitimleri verildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Simülasyon Tırı 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında deprem farkındalığı oluşturmak amacıyla Avcılar'a geldi. Vatandaşlara depremden korunma kültürünün ve bilincinin oluşturulmasına katkıda bulunmayı hedefleyen etkinlikte vatandaşlar,  deprem konusunda bilgilendirildi. 

AFAD personeli, vatandaşlara simülasyon tırında 7 büyüklüğünde sarsıntı yaşatarak, deprem öncesi, anı ve sonrasında nelerin yapılması gerektiğini anlattı.

Deprem tırını ziyaret eden Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, eşi Deniz Hançerli, CHP İlçe Başkanı Erdal Nas ve Avcılar Kent Konseyi Başkanı Turgay Halisçelik ile birlikte uygulamalı eğitime katıldı. Eğitimden sonra açıklamada bulunan Turan Hançerli şunları söyledi;

“Deprem tırı, nasıl sonuçları olduğunu unuttuğumuz depremi tekrardan hatırlatıyor. Ayrıca asıl önemli yanı deprem anında yapılabilecekler konusunda eğitim alıyoruz. Burada önce bir uzman arkadaştan bilgi aldık. Sonrasında uygulamalı olarak depremi yaşadık.  Buranın güvenli olduğunu buranın bir simülatör olduğunu düşündüğümüzde çok korkunç gelmedi. Ama dayanıksız yapıların içerisinde böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında ürkütücü. Zaten birçok canımız yaşamını yitirdi ya da sakat kaldı. Biz bir an önce dayanıklı ve güçlü binaları inşa edeceğiz ve doğa olayı olarak bilinen depremin bir felakete dönüşmemesi için önlemleri almaya devam edeceğiz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim.” 

hdm3qom0rgsxclv4ky7yuvj2.jpg

jkl3somzjsr4c1fnhmuteyzu.jpg

kamw1hi2xarsf3yqp7kn9Itx.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.