Avcılar'da Dünya Çevre Günü Etkinliği

Avcılar'da Dünya Çevre Günü Etkinliği

ÇEVRE BİLİNCİ AŞILANDI

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerinin ilk adresi Ekolojik Eğitim ve Çocuk Parkı’ydı. Program Avcılar’ın küçük doğa koruyucularının çevre yürüyüşü ile başladı. Gün boyu düzenlenen atölyelerde çevre bilinci konularını işleyen çocuklar hem eğlendi hem de unutulmaz bir gün yaşadı. Geri dönüştürülebilir atıklardan hazırlanan sanat sergisi ise ziyaretçilerden büyük beğeni topladı.

10 MAHALLEDE ÇÖPLER TOPLANDI

Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara ve mahalle muhtarlarının öncülüğünde Avcılar’ın 10 mahallesinde bir araya gelen çevre gönüllüleri atık toplama etkinliği düzenledi. Temiz bir çevre için farkındalık oluşturmak amacıyla bir araya gelen çevre gönüllüleri ve çocuklar “Dünyanın Geleceği Ellerimizde” sloganıyla yürüyüş düzenledi. 7’den 70’e birçok vatandaşın katıldığı etkinliğin finalinde Firuzköy Mahallesi’nde geleceğe fidanlar dikildi.

“DİKİLEN HER AĞAÇ KENTİMİZİN GELECEĞİNE UMUT OLACAK”

Avcılar Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları, izci kulüpleri, öğretmenler, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte konuşan Avcılar Belediye Başkanı Utku Caner Çaykara çevre konusunda yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dünya Çevre Günü’nü kutlayan Çaykara; “Bugün Firuzköy Mahallemizde muhtarlarımız, izci kardeşlerimiz ve öğretmenleri ile hem çevre yürüyüşü yaptık hem de geleceğe nefes olarak fidan diktik. Yeşili ve mavisiyle yeri doldurulamaz bir şehirde yaşadığımızın bilinci ve duyarlılığıyla, doğamızı koruyalım, geleceğe sürdürülebilir bir dünya bırakalım. Her birimizin küçük katkıları büyük farklar getirdiğini unutmayalım. Dilerim her fidan, çocuklarımızla birlikte büyüsün, serpilsin ve kentimizin doğasını güzelleştirsin. Hedeflediğimiz temiz, yeşil ve sürdürülebilir gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

8qebdyao0gfIv7zxcrj6tcty.jpg

8vuebthqgi3whbodj72puyxa.jpg

dxyjmanpfkl0mc75ofc9gh1s.jpg

bhoog1jvmq256helzd7drqb0.jpg

ru4fpgy36xv072qsnzh5twnm.jpg

b1ocqqvtIs0nheplhvgyxxir.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.