Avcılar’ın Minik Mezunları

Avcılar’ın Minik Mezunları

Avcılar Belediyesi çocuk evlerinde eğitim alan 3 - 5 yaş grubu öğrenciler ilk karnelerini alarak mezuniyet heyecanını yaşadılar.

Avcılar Belediyesi Çocuk Evleri’nde düzenlenen karne törenlerinde minik öğrenciler ilk mezuniyet heyecanlarını yaşadılar. Karne töreninde öğrenciler bir yıllık çalışmalarından oluşan bir sergi hazırladı. Öğrenciler tarafından atık malzemelerden oluşturulan hayvan figürleri ayrı bir alanda sergilenerek geri dönüşüme ve doğa sevgisine özel vurgu yapıldı.

Öğrenciler değerler eğitimi ile hayata hazırlanıyor

Çocuk evlerinde değerler eğitimi alan öğrencilere, milli değerler, insan sevgisi, hayvan ve doğa sevgisi gibi eğitimler veriliyor. Eğitimler ve gerçekleştirilen uygulamalarda çocukların yaratıcılıkları, paylaşma ve birlikte iş yapma alışkanlıkları, el becerileri, el ve göz koordinasyonları gibi unsurların pekiştirilmesi amaçlanıyor. Bunların yanı sıra, anne-baba-çocuk üzerine planlanan etkinlik ve öneriler ile ebeveynlerin çocuklar ile daha faydalı ve daha etkili zaman geçirmeleri adına da çeşitli çalışmalar yapılıyor.

Yeni dönem kayıtları başladı

Avcılar Belediyesi Çocuk Evleri yeni dönem kayıtları başladı. Kayıt yerleri ise şu şekilde:

FiruzköyKentevi, Tahtakale Kentevi, Cihangir Çocuk Evi, Gümüşpala Çocuk Evi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.