Avrupa Haraketlilik Haftası’na ‘Bisiklet Turu’ ile Dikkat Çekildi

Avrupa Haraketlilik Haftası’na ‘Bisiklet Turu’ ile Dikkat Çekildi

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 16-22 Eylül tarihleri arasında kentleri ve belediyeleri temiz ve sürdürülebilir ulaşım araçlarına dikkat çekmek amacıyla kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında bisiklet turu düzenledi. Bisiklet gruplarının ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği tur, Konyaaltı Caddesi’nden başladı. Atatürk Caddesi, Işıklar Caddesi ve Arık Caddesi’nden devam eden tur, Şarampol Caddesi’nde sonra erdi. Bisiklet sevdalıları, Antalya sokaklarını zil sesleriyle inletirken, vatandaşlarda alkışlarla destek oldu.

Arabasız Gün Etkinliği

Avrupa Haraketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında, gün içinde de Şarampol Caddesi ile Kapalı Yol arasındaki güzergah trafiğe kapatılarak, ‘Arabasız Gün’ etkinliği gerçekleştirildi. Alanda vatandaşlara, araç kullanımının azaltılmasına yönelik çeşitli bilgilendirmeler yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Korusu da, şarkı ve türkülerle keyifli bir konser verdi.

Belediye İşlerinde E-Skuter Devri

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa Birliği destekli yürütülen Matchup Projesi kapsamında bünyesinde kattığı 30 e-skuter, birimler arasındaki ulaşımda araç kullanımını ve karbon salımını en aza indirmek amacıyla dış birimlere dağıtıldı. Büyükşehir personeli, skuterler ile belediye önünde kısa bir tur attı. Büyükşehir Belediyesi, e-skuterler için 5 noktada şarj alanı oluşturdu. Bu alanlarda Büyükşehir Belediyesi personelleri skuterleri şarj ederek, belediye işlerinde kullanabilecek.

 

0jfr1xjlpy8dqoo42gwraqt3.jpg

fIj7dbtrnome3atyynvqkexq.jpg

6cw5edqkxklmgpyvbopIl17d.jpg

tg7zwak2mpep1iorhubldo8x.jpg

z0ruaz3dtvj8mop9vfxcjhaq.jpg

asc7msru9fh3ebz6odvjnbqe.jpg

xhzmjs6baxtswjv0tr1di5cy.jpg

b5chjkpq4wtoaIyilo7vquks.jpg

mlxdcnuw3vzoeyl5fgd2z7rb.jpg

aIgzek6afvotnotrhi24dkx5.jpg

tjrispvegnpckI9lwtm0dyn3.jpg

rl451cw6iqxvkzsogpy2nIae.jpg

ofudn0bs82pog1lag9kxrInm.jpg

yplq3ecogekwh1kzntIyaiu2.jpg

xubl0pyfejmu7djfqcar8nwb.jpg

e3orafqqdmIjpruc7p6zfw2h.jpg

hae2cyn8ntbfa95z3w7ekjlp.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.