Babalar Günü Koşusu’nu üst üste ikinci kez Deniz Efe kazandı

Babalar Günü Koşusu’nu üst üste ikinci kez Deniz Efe kazandı

Yarış programının 7. mücadelesi olarak saat 18.30’da gerçekleşen Babalar Günü Koşusu’na 4+ yaşlı 9 erkek Arap atı katıldı. Arif Çelik’in sahibi olduğu, Fırat Turan’ın da antrenörlüğünü üstlendiği Deniz Efe (Altaha - Ahubere / Caş) jokeyi Ahmet Çelik ile zafere ulaşan safkan oldu. Anadolu Tarım İşletmeleri tarafından yetiştirilen 5 yaşındaki kır at, geçtiğimiz yıl bu koşuyu pist rekoru kırarak kazanmıştı. Bu yıl ise 1500 metre sentetik pistte müddet 1.38.00 olarak sonuçlandı.

Yarışın ikincisi Gökhan Kocakaya ile Soyluşah olurken, Vedat Abiş’le Altıntepe üçüncülükte, Özcan Yıldırım’la Demirberke dördüncülükte, Mustafa Çiçek’le Tunç Siperi de beşincilikte yer aldı. Farklar ise 1,5 Boy - 5,5 Boy - 1,5 Boy - 2,5 Boy şeklinde oluştu.

2024 yılı Babalar Günü Koşusu’nu (Açık-G2/DHT/E) izlemek için tıklayınız.

Yarış sonrası Şeref Tribünü’nde düzenlenen törende, kazanan atın sahibi adına Necdet Turan’a kupasını, Kulübümüz Asli Üyesi Can N. Güven takdim etti.

Törene Kulübümüz Genel Saymanı Adil Mert Kaya ile Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Yücetürk de katıldı.

 

Babalar Günü

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de haziran ayının üçüncü pazar günü “Babalar Günü” olarak kutlanmaktadır. Bizleri hayata hazırlayan ve sarsılmaz dayanağımız olan sevgili babalarımız adına Kulübümüz tarafından 2019 yılından itibaren düzenlenen “Babalar Günü Koşusu” vesilesiyle değerli babalarımıza Türkiye Jokey Kulübü olarak bir kez daha şükranlarımızı sunarız.

qpjdvnIisytn0ztceqslkxk1.jpg

br8zljnw4aua1kxqmpe63miu.jpg

nhrqbgeu8jl9zrjcnsbko70v.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.