Bağcılar'da, Hocalı Katliam Anıtı açıldı

Bağcılar'da, Hocalı Katliam Anıtı açıldı

İstanbul Bağcılar ilçesinde Hocalı Katliamı'nın 26. yıl dönümünde Azerbaycan Dostluk Parkı ve Hocalı Katliam Anıtı açıldı

Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki parkın açılış töreninde, şehitler adına saygı duruşunda bulunularak, Azerbaycan Milli Marşı ve İstiklal Marşı okundu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov, parkın açılışında Hocalı Katliamı'nın yıl dönümü dolayısıyla üzüntülü olduklarını ifade ederek, dostluğun nişanesi olarak böyle bir parkın ve anıtın açılışından da mutluluk duyduğunu belirtti.

Hasanov, 26 sene önce yaşanan o katliamın unutulmaması ve gelecek nesillere aktarılması anlamında parkın ve anıtın çok önemli olduğunu dile getirerek, "Bizim halkların kaderi birbirine bağlı olduğu gibi, hoş günümüz de kederimiz de birdir. Bu kaderi Yüce Yaradan verdi, bu kaderi yaşamak zorundayız, bu kaderden kaçmak mümkün değildir." dedi.

Türkiye'nin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na da Azerbaycan'ın tam destek verdiğini vurgulayan Hasanov, 15 Temmuz'da da Türkiye'yi net olarak desteklediklerini söyledi.

Hasanov, Türkiye'nin de Azerbaycan'ın sevincinde de kederinde de yanında olduğunu ifade ederek, "Bizim kardeşliğimizin temelinde kader birliği vardır. Bu kader birliği çok büyük bir temeldir. Bu dostluk parkı da gelecek nesilleri birbirine bağlayacak. Biz tek millet iki devletiz." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.