BAKAP’TA YILIN SON HASADI: HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİ İÇİN SİLAJLIK MISIR HASADI BAŞLADI

BAKAP’TA YILIN SON HASADI: HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİ İÇİN SİLAJLIK MISIR HASADI BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı desteklemek ve yerli üretime katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Türkiye’nin en büyük tarım kampüsü ve rekreasyon alanı olan BAKAP’ta, 130 dönümlük arazide ekimi yapılan silajlık mısırın hasadı ve silaj paketlemesi başladı. Elde edilen kaliteli kaba yem Başkentte hayvan yetiştiriciliği yapan küçük aile işletmelerine ücretsiz olarak dağıtılacak.

 

AMAÇ: HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNİ DESTEKLEMEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘mısır silajı’ desteğiyle Başkentli hayvan yetiştiricilerini girişimciliğe teşvik etmeyi ve üretimden kopmamalarını sağlarken ekonomik yönden de destek olmayı hedefliyor.

BAKAP Tarım Kampüsü ve Rekreasyon Alanı’nda 2023 yılının son hasadının gerçekleştirildiğini belirten Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Ziraat Yüksek Mühendisi Volkan Dinçer, “Silajlık mısırımızın ilk başta biçimini yapıp paketlemesini yapıyoruz. Belli bir olgunlaşma sonrasında Ankara’da hayvansal üretim yapan yetiştiricilere ücretsiz olarak dağıtacağız” dedi.

    

y2cbszjtag3zgvsy640dffmp.jpg

gp9rq7flcdyo4d02bwscxmzl.jpg

olyI0gsw5zr67fwitpeetz19.jpg

c3btenktaysgh1xohiIzkpp6.jpg

9kdwpqsfn6tzstp4el73vchl.jpg

gh5nklybk1es48qieldbmIpv.jpg

zbodg4k50b3payowx6yuh1hr.jpg

hncolbpjvwguI8dtxw6lqtmx.jpg

hapxeyvoximgb6u5pcublnwf.jpg

bwx7shvr0df6emb2klrdoaam.jpg

2lryopsnx6uysh1ktldmjfvq.jpg

xdapspm4x20zgcywhdv3ole1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.