Bakırköy'de 1 Mayıs mitinginde binlerce kişi buluştu

Bakırköy'de 1 Mayıs mitinginde binlerce kişi buluştu

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü 81 ilde kutlanıyor. 1 Mayıs kutlamalarının bu seneki resmi adresi ise İstanbul’da Bakırköy Halk Pazarı oldu.

Kutlamalara katılan çeşitli siyasi partiler, emek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve sendikaların temsilcileri '1 Mayıs' mesajlarını attıkları sloganlar ve açtıkları pankartlarla veriyor. CHP İstanbul da tüm ilçe örgütü ile katılım sağladı.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP milletvekilleri Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal, Engin Altay, Eren Erdem, Oğuz Kaan Salıcı, Sezgin Tanrıkulu, Gülay Yedekçi, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar,CHP İlçe başkanları,kortejde yer alan isimler arasında oldu.

1 Mayıs mesajlarında, başta çalışma hayatı olmak üzere emek, kadın cinayetleri, taşeronlaşma, sınıf bilinci, referandum sonuçları, emek ve iş cinayetleri gibi konular oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.