Başkan Ahmet Cin, PEAK ile buluştu

Başkan Ahmet Cin, PEAK ile buluştu

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, deprem bölgesinde arama-kurtarma ve diğer çalışmalara katılarak görev yapan Pendik Belediyesi Arama-Kurtarma Ekibi (PEAK) ile bir araya geldi. Bölgedeki görev süresince birçok canı kurtaran ve çeşitli görevlerde yer alan Pendik Belediyesi Arama-Kurtarma Ekibi (PEAK)’ne teşekkürlerini ileten Başkan Ahmet Cin: “Depremin olduğu ilk andan itibaren en hızlı şekilde organize olup hemen deprem bölgesine ulaştınız. Canhıraş bir şekilde kurtarma çalışmaları yapıp çok sayıda canlı insanımızı orada enkazdan kurtardınız. Oradaki vatandaşlarımızın en acılı zamanlarında hem psikolojik hem de fiziksel her türlü yanlarında oldunuz. Ondan sonraki süreçte birçok gayretiniz de oldu. Orada sizlerin yanına geldik, gördük. Sizlerle gurur duyuyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Ekipler 40 canı enkaz altından kurtardı

Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri (PEAK) depremin ilk günü gün doğmadan Afet Koordinasyon Merkezi’nden bölgeye hareket etmişti. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinesiyle 3 Arama Kurtarma Köpeği, PEAK Keşif ve Arama Kurtarma Araçlarıyla çalışan ekipler arama-kurtarma çalışmaları süresince 40 kişiyi enkaz altından kurtardı.

p9hqIt7ky6mqxa1hnd8wdvgn.jpg

v258pmxzrvpc0fjosu3eaoqk.jpg

pevzijtqlr9u0j26wrvnx7ub.jpg

eailbjdpzr4ke9u1n7afghck.jpg

y43iuvzgmuzwkdeqpo1m5rvr.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.