Başkan Akgün: Belediyemizin uzaktan yakından ilgisi yok!

Başkan Akgün: Belediyemizin uzaktan yakından ilgisi yok!

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece ilçe sınırlarında Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen bir kadastro çalışması olduğuna dikkat çekerek; “Şöyle bir söylenti var “Belediye yerlerimizi alıyor. Arsalarımızdan pay alıyor’’ gibi, aslı astarı hiçbir zaman olamayacak birtakım sözler duyuyoruz. Bu tamamen kadastral bir hatanın düzeltmesidir. Belediyemizin uzaktan yakından ilgisi yoktur” ifadesini kullandı.

 

“Tamamen kadastral bir hatanın düzeltmesidir”


Büyükçekmece Belediye Meclisi Haziran ayı oturumunu Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün başkanlığında gerçekleştirdi. Gündem maddelerine geçilmeden önce Büyükçekmece halkına bir duyuru yapan Başkan Akgün, Büyükçekmece ilçe sınırlarında Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir kadastro çalışması olduğuna dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı: “’Sevgili Büyükçekmece ailemiz biliyorsunuz ki; Kadastro Genel Müdürlüğü’nce ilçemizin, İstanbul’un diğer ilçeleri de dahil olmak üzere ülkemizde zaman zaman kadastro çalışmaları yapılır. İlçemizde de Kadastro Genel Müdürlüğü ekiplerince çeşitli nedenlerle arsaların, arazilerin birbirlerine kayması, sınır değişiklikleri, ölçüm hatalarından ötürü bir çalışma yapılıyor. Bunun için de belediye meclisimizce bu çalışmalara katılacak, şehri tanıyan kişilerden de bilirkişi oluşturulmuş, çalışmalarda görevlendirilmiştir. İlçemizde yapılmakta olan kadastro yenileme çalışmalarında arsada zaman zaman azalma ve çoğalma olduğu bilinmektedir. Şöyle bir söylenti var: ‘’Belediye yerlerimizi alıyor. Arsalarımızdan pay alıyor’’ gibi aslı astarı olmayan ve hiçbir zaman olamayacak birtakım sözler duyuyoruz. Bu tamamen kadastral bir hatanın düzeltmesidir. Belediyenin imar planı değildir. Azalma veya çoğalma varsa bu tamamen Kadastro Genel Müdürlüğü’nün yaptığı çalışma neticesinde gerçek sınırların ortaya çıkmasıyla oluyor. Belediyemizi uzaktan yakından ilgilendirmez.’’

 

2 yeni müdürlük kurulması kararı alındı


Önemli gün ve haftalara ilişkin olarak söz alan siyasi parti grup başkanvekilleri, Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit olan askerlerimize başsağlığı dileklerinde bulundu. Gündem dışı yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Belediye Meclis gündeminde ek gündem maddesi olarak yer alan “Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü” ve “Yapı Kontrol Müdürlüğü” kurulması ve kadrolarının ihdas edilmesi teklifleri oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca “Büyükçekmece Belediyesi Şehir Estetiği ve Mimari Estetik Komisyonu kurulması, görev ve yetkileri ile çalışma usul ve esaslarının belirlenmesi” hususu da oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.