Başkan Akgün: Çatısında baz istasyonu olan vatandaşlar belediyeyi arasın!

Başkan Akgün: Çatısında baz istasyonu olan vatandaşlar belediyeyi arasın!

Büyükçekmece Belediyesi’nin Ekim ayı birinci toplantısı Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün başkanlığında gerçekleşti.

 

Mecliste Büyükçekmece halkına bir çağrıda bulunan Başkan Akgün, binaların çatısına kurulan baz istasyonlarının hem insan sağlığını tehdit ettiğini hem de depremde de risk yarattığını belirterek; “Hangi binanın çatısında baz istasyonu varsa o binanın içindeki herhangi bir kişinin dahi şikayet etmesi yeterlidir. Mutlaka yıkılacaktır, kaldırılacaktır” dedi.


Deprem öncesi ve sonrası için geçici konutlar yapılacak


Büyükçekmece’de depreme hazırlık ve kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kesmeden sürdürüldüğünü belirten Başkan Akgün, kentsel dönüşümün yoğun olarak devam ettiği Büyükçekmece’de vatandaşların kiralık ev bulmakta zorlandığına dikkat çekerek, “2 ayrı noktada depremle ilgili, deprem sonrasıyla ilgili prefabrik yapımına başlayacağız. 30, 40, 50 metre karelik yerle yapacağız. Tam bir yaşam alanı olacak. Deprem öncesi kentsel dönüşümde en büyük sıkıntı kiralık ev bulamıyoruz. Vatandaşları buraya taşıyacağız kira almadan. Bunun ile ilgili bir çalışmamız var. Bir an önce faaliyete geçirebilmek için imkanlarımızı zorluyoruz” ifadesini kullandı.

 

“Mutlaka yıkılacaktır, kaldırılacaktır”

 

Büyükçekmece Belediyesi’nin mülkiyeti ve tasarrufunda bulunan yerlere yeni “GSM Baz İstasyonu” kurulmasına yönelik gündemde yer alan maddeye ilişkin de bir açıklama yapan Başkan Akgün, insan sağlığını tehdit eden baz istasyonlarına izin verilmeyeceğini söyledi.

Başkan Akgün şöyle konuştu; “Hangi binanın çatısında baz istasyonu varsa o binanın içindeki herhangi bir kişinin dahi şikayet etmesi yeterlidir. Mutlaka yıkılacaktır, kaldırılacaktır. Binaya zararı var, deprem esnasında zararı var. Bunlar 3-5 kuruş almak için konulan ama binaya çok zarar veren, sağlık açısından zarar veren tesislerdir.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.