Başkan Balcıoğlu

Başkan Balcıoğlu "Ahşabın Hikayesi" Sergisinin Açılışını Gerçekleştirdi

Başkan Balcıoğlu açılış konuşmasında, "Silivri Belediye Başkanı olarak bugün burada, Silivri Sanat Platformu tarafından düzenlenen ve sanatın birleştirici gücünü bir kez daha gözler önüne seren 'Ahşabın Hikayesi' sergisinin açılışında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum," dedi. Sanatın toplumu güçlendiren ve farklı yaşam öykülerini ortaya çıkaran bir araç olduğunu vurgulayan Balcıoğlu, sanatın her kesimden insanı bir araya getirdiğini ve Silivri Sanat Platformu'nun bu misyonla hareket ettiğini belirtti.

 

Başkan Balcıoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünü anımsatarak, sanatın toplumsal önemine dikkat çekti ve sanat aracılığıyla daha aydınlık bir toplum yaratma yolunda ilerlenmesi gerektiğini ifade etti.

 

Sergide eserleri bulunan sanatçılar arasında Konuk Sanatçı Ayhan Tomak ve öğrencileri, Abdullah Mutlu, Arif Aydar, Fahrettin Avcı, Hamdi Alben, Mehmet Bebekoğlu, Mehmet Gürbay, Muhammed Askarov, Ömer Faruk Küçükkaya, Selahattin Candemir, Yusuf Sarıkaya ve Hikmet Bürkük yer aldı.

Başkan Balcıoğlu, serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm sanatçılara ve Silivri Sanat Platformu'na teşekkürlerini iletti.
ftn8bv5mae4Iwsiourd0wuvj.jpg

eugod1xhdvpzy4f57cwwl9uf.jpg

13uqgmk8bxtt2jchIb5jesa4.jpg

vkvxrlncozyywd3jhfuwsc1a.jpg

ge6f3z5ctijldabzru8s4vk9.jpg

oef4s2hdbts8qvniaahctgyj.jpg

wcexul1rk6fkcydvgmj3tbon.jpg

cmtueuoz8ys3rz2drolbajp0.jpg

t6m3ecqwjxsr0Icbk7ryhunz.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.