Başkan Böcek’ten Antalya Lisesi’ne destek

Başkan Böcek’ten Antalya Lisesi’ne destek

 

Antalya’nın ve Antalyalıların kent hafızasında büyük bir öneme sahip, 124 yıllık Antalya Lisesi’nin Olgunlaşma Enstitüsü’nce Sanat Merkezi yapılmak istenmesine yönelik tepkiler sürüyor. Antalya Lisesi ve Mezunları Vakfı tarafından sürdürülen bu tepkilere bir destek de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten geldi. Başkan Böcek, “Antalya Lisemize dokunmayın” dedi.

Kentin En Seçkin Okullarından Biri

1898 yılında ilk ve ortaokul eğitim öğrenimine açılan Antalya Lisesi’nin kentin en seçkin okullarından biri olduğunu söyleyen Başkan Böcek, “Şehrimizin hafızasında yer alan 124 yıllık koskoca bir tarihi hiç kimse yok sayamaz. Bugün burada aramızda bulunan çok kıymetli Antalya Lisesi mezunu arkadaşlarımız var. Türkiye’ye yön vermiş, başkanlar, doktorlar, siyasilerimiz ve sanatçılarımız var. Antalya’nın ilk Belediye Başkanı Avni Tolunay’ın da mezun olduğu, Bekir Kumbul’un ve diğer belediye başkanı arkadaşlarımızın da mezun olduğu okul burası. Genel Başkanlarımızdan Deniz Baykal olmak üzere doktorundan mühendisine ve Türkiye’yi yöneten birçok insanların mezun olduğu bir okul burası” dedi.

Antalya Lisesi'ni Yaşatmak Mecburiyetindeyiz

Başarılarıyla adeta destan yazmış bir lisenin Olgunlaşma Enstitüsü’ne verilmesine şehrin emini olarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek olarak karşı olduğunu dile getiren Başkan Böcek, “Antalya Lisesi, Antalya Liselilerin ve tüm Antalyalıların ortak malıdır. Antalya Lisesi’ni adıyla, şanıyla, namıyla, tarihiyle kent hafızasını yaşatmak mecburiyetindeyiz. Antalya Lisesi, Antalya Lisesi’nde kalmalıdır. Bu anlamda destek veren bütün dernek başkanlarıma, vakıf başkanına herkese emeği geçen, burada bulunan bütün dostlarıma da teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Antalya Lisemiz hiçbir zaman değişikliğe uğramadan hepimizin olacaktır” dedi.

Sergiyi Gezdi

Başkan Böcek açıklamasının ardından, anı defterini imzalayarak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi Tanıtım Dairesi Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen “Antalya’da bir eğitim hikayesi” isimli sergiyi gezdi.

alotb9wdmfnh5gkbjhr8oed6.jpg

ddbxwtu0ykpvlz6rc8eraqv4.jpg

vrrc7wf3snfqut1g9kisnt4h.jpg

wtumm1q8xnyipa3ajg6wlfvt.jpg

cgafwfekygmz8qr9hnx5pm4b.jpg

smaywn0eg57nfxdkIwjohjmu.jpg

5qhlywp8qshwjal1uxdigbpv.jpg

tIk9ph3ws5lykaextzddbzny.jpg

vskix8uegjqwjlmg2pnIxe1s.jpg

zmvsuxkidtgIwzuyjqrcnqj3.jpg

jzmokrmcfz5pIl4vdcfv3jaw.jpg

cotx8m9lpkkrfhfy2cbv6ulI.jpg

z0srgh4omnefsklkaInbt6jd.jpg

jkI16cbzpaiyhcdt7bhdagee.jpg

lqytI0wacjzfrbd4vmziggkh.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.