BAŞKAN ÇEBİ, YÜZDE 76 ZAM İLE İŞÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN ÇEBİ, YÜZDE 76 ZAM İLE İŞÇİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

22 Şubat 2024

Küçükçekmece Belediyesi ile DİSK Genel- İş Sendikası tarafından, Belediye yanı tören alanında ‘Toplu İş Sözleşmesi’ imzalandı. Yeni iş sözleşmesine göre belediye işçilerinin maaşlarına yüzde 76 zam yapılarak, özlük hakları iyileştirildi. Çalışanlar ise, toplu iş sözleşmesini alkışlarla ve halaylarla kutladı.

Küçükçekmece Belediyesi ve DİSK Genel- İş Sendikası tarafından Küçükçekmece İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine bağlı çalışan işçileri kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.  İmza töreni; Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Başkan Yardımcıları, Disk- Genel İş Sendikası Başkanı Remzi Çalışkan, Araştırma Daire Başkanı Adil Çiftçi,  2 No’lu Şube Başkanı  Ersin Korkmaz, KİTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Üstünbaş, sendika temsilcileri ve belediye işçilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Başkan Çebi: Biz bu şartları israfı önleyerek, bereketli bütçelerle oluşturduk

Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Bu sözleşmeyi belirlerken taleplerimizde Belediyemizin hali hazırda bulunan imkanları dahilinde günün şartlarını dikkate alarak hem işçi arkadaşlarımızı hem de belediyemizi düşünerek görüşmeler yaptık. Siyasi bir kaygımız olmadı, bunun sebebi bizim dünya görüşümüz, emekçiden yana oluşumuz ve örgütlü topluma vermiş olduğumuz değer ve kıymettir. Ülkeyi ayakta tutan temel değeri oluşturan emekçilerdir. Emekçilerimizin çalışanlarımızın mesai arkadaşlarımızın daha iyi şartlarda çalışabilmesine özen gösteriyoruz. Ancak o iyi şartların da ailesine, evine çocuklarına yansımasını istiyoruz. Biz bu şartları; israfı önleyerek, bereketli bütçelerle yapıyoruz. O bütçelerin eline kötü niyetli insanlar ellerini sokamıyorlar. Ben çalışanlarımın işini iyi yapmasından, severek yapmasından, mutluluğundan, keyfinden besleniyorum. Benim gıdam budur. Çalışanımızı mağdur etmemek için yetkili tüm müdürlerim benim yanıma defalarca geldiler. Ellerinden geleni yaptılar, biz de elimizden geleni yaptık. Helal-i hoş olsun. Keşke daha fazlasını yapabilseydik. Biz bu ülkenin şartlarını bilerek, bu şartların düzelmesi için, bu ülkede herkesin eşit vatandaşlık hakkından istifade etmesi ve kimsenin ötekileştirilmemesi, ayrıştırılmaması için mücadele ediyoruz. Ben herkes işine mutlu gelsin istiyorum. Tüm çalışma arkadaşlarım benim kardeşim, hepsini çok seviyorum ve çok da memnunum. Bu memnuniyet Küçükçekmece’de yaşayan 1 milyona yakın insana sirayet ediyor. Toplu sözleşmenin tüm emekçiler için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Remzi Çalışkan: Emeğimiz ve demokrasi için mücadelemiz devam edecek

Disk Genel -İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan ise, “Biz emekçiyiz, üretiyoruz, işçiyiz, çalışıyoruz. İnsanca yaşayacak bir ücret talep ediyoruz. Emek en yüce değerdir. Emeğe yüzü dönük, emekten yana değerli başkanımız Kemal Çebi ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu zor zamanlarda böyle bir tabloyu oluşturmak kolay değil. İçinde bulunduğumuz ekonomik ve siyasi bir krizin yaşandığı ülkede üzerimize düşeni yapıyoruz, hakkımızı istiyoruz. Yaptığımız sözleşmede herkes üzerine düşeni yaptı. Demokrasi işçinin ekmeğidir, bunu savunmaya devam edeceğiz. Disk olarak, sadece günü kurtaran bir sendika olmadık. Mücadelemiz; emeğimiz ve demokrasi için sürecektir” dedi.  

Küçükçekmece Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası tarafından imza altına alınan yeni iş sözleşmesiyle Belediye Anonim Şirketi’ne bağlı işçilerin maaşları, özlük hakları iyileştirilerek, yüzde 76 oranında zam yapıldı.  Ayrıca yapılan yeni sözleşme ile enflasyon oranlarının üzerinde bir zam uygulanmış oldu. Belediye işçilerine verilen 25 günlük tediye, yeni sözleşmeyle 45 güne çıkarılırken, diğer tüm sosyal haklara ise yüzde 76 oranında zam uygulandı. Sözleşmeye göre işçilerin maaşlarına 6 ayda bir memur maaş artış endeksi kadar zam yansıtılacak. 

o50qdajeo69ped2rmnvkI8bc.jpg

b5ux42sbk8oljhniqrtgsdzr.jpg

xejtnhyuI5bzppmgvwoadtru.jpg

weu56x9fxgz0Igjmvhrbsnjm.jpg

aj68mce9ud01lkgsbloq4azn.jpg

acrgwob3pgesafymf4ieI0h9.jpg

rlnnm6I3gfbcktfhvo54bpje.jpg

9d5jfo1cjrugw4lytun0mIbh.jpg

altxdsabdynp5g9mouw6ej8r.jpg

Isv9dkajq5njtm4olxkff7c6.jpg

x6oujvad3a5stjngzq1rbupe.jpg

xrfxrvjhqml2ufeywdouajbg.jpg

bd3xaqgrkdyguz8vx4lclctm.jpg

6javts8kyIsw7rhmboxvnlxd.jpg

frxpdhchsu4Il85xv2yro1k9.jpg

kq6p9zxjhyxclgnobc0sejIy.jpg

zp4qjtyge5w1mouauvlyxofs.jpg

bejxjkymi7harnsfdgvxs3wy.jpg

8moqfvmeygdlts2zhake4iha.jpg

haol3nwcvoqyeu6nmti0Ikve.jpg

qndI37ndztbyf59taxguemzg.jpg

p5zer1dgtsxu8bfkycfa3jpe.jpg

mx2ckoe1nphlba9pusz7wqn6.jpg

8l4c2vwhnydev1x7Ipkuqart.jpg

zsI6icybrtdv495vftj7socg.jpg

fnzjhok7iuvkdfwjudy5z6rn.jpg

6fl2wykazuxdvmh0oenbmIqi.jpg

pfrn2iege1vnoslh8kgqzx79.jpg

ox0neb8mvf5Iy7j9qlj6rcko.jpg

iut2ctmnzwshcvlu3rxvg1ak.jpg

mI7krldx1ynsk0zt4u2cpvbj.jpg

otbez3kvhsucsIpaw7q9owmx.jpg

hbdgz9pn35hflft8u6ipsdcu.jpg

tqioesck421xpgpudwdyyl3o.jpg

6fbyekbnayojgclqsIpa1jvh.jpg

bspgbvfI20ozwi9xo4rzmylt.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.