BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN KADIN KOLLARI BAŞKANLARINA 1000 GÜN SUNUMU

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN KADIN KOLLARI BAŞKANLARINA 1000 GÜN SUNUMU

İstanbul’un 39 ilçesinin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Başkanları, Kartal Belediyesi’nin düzenlediği organizasyon ile bir araya geldi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul’daki 39 ilçenin CHP Kadın Kolları Başkanlarını Kartal’da ağırlayarak, ilçede devam eden ve biten projeler ile ilgili bilgi verdi. Kartal Belediye Başkanı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda, belediye hizmetlerinin 1000 günlük sürecini kapsayan bir sunum, Kadın Kolları Başkanları ile paylaşıldı.

Şeffaf belediyecilik anlayışını eksiksiz uygulayan, belediye meclislerinin oturumlarını Türkiye’de sosyal medya ve YouTube üzerinden canlı yayınlayan, yediden yetmişe her yaş grubunu ilgilendiren birçok projeyi hayata geçiren Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Kadın Kolları Başkanlarının ağırlandığı toplantıda, 3 yılda gerçekleştirdiği projeleri, yaptığı sunumla paylaştı.

İstanbul’un 39 ilçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanları, Kartal Belediyesi’nin düzenlediği organizasyon ile bir araya geldi. Kartal Belediyesi Mehmet Ali Büklü Parkı’nda yer alan Jüpiter Gezegen Kafe’de gerçekleştirilen kahvaltılı programa; Başkan Gökhan Yüksel, CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman ve 39 ilçenin CHP Kadın Kolları Başkanlarının yanı sıra; Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, Kartal Belediye Meclisi Üyesi Aysel Yücel ve Kartal Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Gülay Boyraz katıldı.  

“Dayanışmayı ve Örgütlülüğü Büyütüyoruz”

Düzenlenen kahvaltı programının ardından ilk konuşmayı Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa yaptı. Karababa, 39 ilçenin kadın kolları başkanlarını Kartal’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirterek kadınların her yerde ve her alanda olduklarını söyledi.  

Daha sonra mikrofonu devralan Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Kadın Kolu Başkanı Yeşim Ağırman, tüm ilçelere eşit mesafede olmasına rağmen bir Kartallı olarak,  kadın kolu başkanlarını Kartal’da ağırlamaktan büyük onur duyduğunu söyledi. 

Ev sahipliği için Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür eden Ağırman, dayanışmayı ve örgütlülüğü büyüttüklerini söyledi. Programda son sözü alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, içinde bulundukları sosyal tesisi de bu dönemde yaptıklarını açıklayarak 4 sosyal tesisi, Kartal’a kazandırdıklarını ve sosyal belediyeciliğin gereği olarak uygun fiyatlar ile vatandaşlara hizmet verdiklerini söyledi.

Kartal’da Sosyal Belediyeciliğin En Güzel Örnekleri Veriliyor

Başkan Gökhan Yüksel, programın ardından kadın kolları başkanlarına vaatleri arasında yer almamasına rağmen pandemi dönemindeki gelişmelerden dolayı kurdukları ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olarak yakın zaman önce Kartal’a kazandırdıkları Aşevi ve Gıda Bankası binası ile kısa bir sürede modern bir hale getirerek hizmete açtıkları Atalar Spor Kompleksi’ni göstermeyi istediğini belirtti. 

Bu iki merkezin ardından, Kartal Belediyesi binasında 1000 günde neler yaptıklarını anlatan bir sunum yapmayı arzu ettiğini kaydeden Başkan Yüksel, katılımları için kadın kolları başkanlarına teşekkür etti. 

Toplantının ardından 2 otobüs ile Kartal Esentepe’de bulunan Aşevi ve Gıda Bankası’na ulaştırılan kadın kolları başkanlarına Başkan Yüksel bilgi verdi. 
Pandemi döneminde iki buçuk ayda 40 bin kişinin gıda yardımı talep ettiğini ve bunu karşıladıklarını belirten Başkan Yüksel, bir hayırseverin de cesaretlendirmesiyle aşevi ve hemen akabinde de gıda bankası kurmaya karar verdiklerini söyledi. 

Aşevinde tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilecek bir mutfak olduğunu ve ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştırıldığını kaydeden Kartal Belediye Başkanı, daha sonra konuklarla birlikte Atalar Spor Kompleksi’ne hareket etti. 

Söz konusu spor merkezinin daha önce kendi çocukluğunun da geçtiği bir toprak sahadan ibaret olduğunu ve burayı yürüyüş yolları ile yapay çim sahası ve sosyal tesisi ile bir spor merkezine dönüştürdüklerini açıklayan Başkan Yüksel, belirli saatlerde yoğunluğun yaşandığını ve bölgede yaşayan insanların merkezden faydalandıklarını söyledi. 

Kartal’daki gezi programının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve 39 ilçenin Kadın Kolları Başkanlarını Kartal Belediye Meclisi’nde ağırlayan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “1000 Günde Neler Yaptık” başlıklı bir sunum gerçekleştirerek devam eden biten ve planlanan pek çok proje ile ilgili bilgi verdi.

yyuwp8zov7rp3bhfevd2gg90.jpg

n68pjp2cwsa9o14lydnmojfx.jpg

mc9blksnc65g4youz7dfxqsz.jpg

xptamjckpyuthzsarw9vogmf.jpg

g5fwc8ep0yrxwqvb6rzttuaj.jpg

Izhx9vfscw7bgn0lp3ogatcs.jpg

rypr935mIdhacjxgqumzwskx.jpg

y2eejh4bwudndqyluatz3sfq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.