BAŞKAN İMAMOĞLU GENÇ UKRAYNALILARI AĞIRLADI

BAŞKAN İMAMOĞLU GENÇ UKRAYNALILARI AĞIRLADI

KADIKÖY / İSTANBUL

Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu, ülkelerinde süregelen mevcut zor koşullar nedeniyle Odesa’da yaşayan 50 çocuğu 5 refakatçi eşliğinde İstanbul’da dinlenmesi talebini bir yazıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) iletti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hitaben gelen talep üzerine, ilgili kurumlar gerekli süreçleri hızlıca başlatarak, genç misafirler için dinlenme ve kültür programı hazırladı. 20 Ağustos’ta İstanbul’a gelen genç Ukraynalılar, yapımı tamamlanan Gaziosmanpaşa Erkek Yurdu’na yerleşerek hem dinlenme hem de şehrin eşsiz güzelliğinin keyfini çıkarmaya başladı.

“SİZİ HER ZAMAN ODESA’YA BEKLİYORUZ”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tüm ihtiyaçları belediye tarafından karşılanan konuklarıyla Müze Gazhane’de buluştu. Gençlerin öz çekim taleplerini kırmayan İmamoğlu, imza isteklerini de geri çevirmedi. Gençlere birlikte Beltur’un ikram ettiği dondurmayı tadan İmamoğlu’na kafile adına sembolik hediye verildi. Hediyeyi takdim eden Gniezdilova Svitlana, “Çok çok teşekkür ederiz misafirlikleri için. İstanbul muhteşem bir şehir. Burada çok tarihi eser var. Zafer Bayrımı’nızı kutlarım. İstanbul inşallah ileride daha muhteşem bir şehir olur.  Tüm kalbimizle dileriz. Çocuklarımız İstanbul’da olmaktan çok memnun. İstanbul’un zengin tarihi birikimini beğeniyoruz. Güzel ev sahipliğinizden dolayı çok mutluyuz. İki ülke arasındaki dostluğun devam etmesini diliyoruz. Sizi her zaman Odesa’ya bekliyoruz” dedi.

DAHA GÜZEL GÜNLERDE İSTANBUL'DA YİNE BULUŞMAYI DİLİYORUM

Konukları ve Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilsky ile toplu fotoğraf veren İmamoğlu, İstanbul’un kardeş şehri Odesa’nın ‘2 Eylül Şehir Günü’nün kutladı. İmamoğlu’nun mesajında şunlar yer aldı:

“Kardeş Şehir Odessa'ya İstanbul'dan selamlar, sevgiler, kucak dolusu sevgiler. 2 Eylül Şehir Gününüzü kutluyorum. Bütün Ukraynalı dostlara bundan sonraki yıllarda çok daha barış içinde, huzur içinde güzel şehrimizde yaşam diliyorum. Sizlerin yanındayız. Sizler için dua ediyor, barış diliyoruz. Umuyorum çocuklarımızın bu güzel anını, daha büyük topluluklarla daha güzel günlerde İstanbul'da yine yaşarız”

“ZOR GÜNLERDE UKRAYNALILARA BİR İLGİLENMEK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilsky, İBB’nin ev sahipliğinden duyduğu memnuniyeti, “Bu zor günlerde Ukraynalılara bir ilgilenmek, dikkat etmek bizim için çok çok önemli. Dolayısıyla bu unutulmaz anlar yaşıyoruz hep beraber. Ev sahipliğiniz içi teşekkür ederim” cümleleriyle paylaştı.

5 EYLÜL’E KADAR İSTANBUL’U GEZECEKLER

Ukraynalı genç konuklar için İBB, İstanbul’un tarihi ve turistik noktalarından oluşan programlar hazırladı. Gülhane Parkı, Topkapı Sarayı, Büyükada turu, Miniatürk, Galata Kulesi ve daha pek çok nokta ziyaret süresi boyunca gençlere gezdiriliyor.

oi3rmy6d7vs1jaynmwzlfrok.jpg

natszrrmn7u8ubpswtIkyqiv.jpg

zgamlf1lszb2n8vkaithrdph.jpg

tdfn5b1opdzhlka3wqsl6f4e.jpg

b4ojoxb6svtzhz3rchv0i5cd.jpg

ohqle642z3yjvrp0vwxpaqmo.jpg

1pm4amr9wgdwbc08ucv6nIqk.jpg

2gwemfmwx63srzcv1jrhzonq.jpg

bkqzoufpcte8h2scartr6dei.jpg

sq7j92Iuutskmvxgdcqfrazz.jpg

zceao8rv0f2qy6jmt9rbk1ke.jpg

7wcxbqheo6kpetpnmgz04ur2.jpg

tht6I7hnkegydpkxnxovvwef.jpg

fvd3auho8g0x7tdcIerhwq1c.jpg

x8nviv0krec94cyzp6dqlzb3.jpg

mcvn8qzic52edtryuhpnqlmx.jpg

biwhwlIzkmkbqva4sfof2sle.jpg

4mpddjybrls0htop2ctbukef.jpg

yqtvmhmw6Idtqnnlfaa4ogfv.jpg

yd5o8a0s2ahcsgljhtvouef9.jpg

pmt2qbwersh0ulmvqdntf9jo.jpg

lsqq94pmj3bhwkjotxo1xukn.jpg

rpfvu6xqijjase1Ifddqvm2p.jpg

iqnhsyewjvlfteu8tmsdpak2.jpg

0o4ruwktcw17ljji9nkdyegz.jpg

qrynchowvpkcbmdu9svu354a.jpg

axobsqr6rhlcyzwy5u9jg4hd.jpg

2ypkcfufhqtnwu5leszlg4v8.jpg

fapgr0rjuydwg4njaon1hz5k.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.