Başkan Özer’den İşsizliğe ‘Mesleki Eğitim’ Çözümü

Başkan Özer’den İşsizliğe ‘Mesleki Eğitim’ Çözümü

Nitelikli İş Gücü Esenyurt’ta Yetişecek

Esenyurt’ta işsizliğe çözüm bulmak ve sanayinin ara elemanihtiyacını karşılamak amacıyla meslek yüksek okullarının hayata geçirilmesiplanlanıyor. Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’in geliştirdiğiçözümle ilçede nitelikli iş gücü yetişecek.

Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Van DerneklerFederasyonu’nun düzenlediği bayramlaşma programında konuştu. Türkiye Gayri SafiMilli Hasılası’nın yüzde 7’sini karşılayan Esenyurt’ta sanayinin nitelikli araeleman bulmakta zorlandığını söyleyen Özer, “Burada sanayinin aradığı araeleman ihtiyacını karşılayacak bir meslek yüksek okulu açmayı düşünüyoruz. Esenyurt'taTürkiye'nin hiçbir yerinde olmayan güzellikler ve olanaklar var. TürkiyeGSMH’nın yüzde 7’sini biz üretiyoruz. Göçle gelen bir nüfus var. İki yüz ellibin gencimiz var. Bunlar iyi yönetici için bir nimet. Bu durumu iyideğerlendirerek yılda 100 bin vatandaşımızı istihdam edeceğiz” dedi.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Başkan Özer’inyanı sıra Van Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Fatih Yağız, Van İşAdamları Derneği Genel Başkanı Fetullah Kardaş, dernek başkanları, meclisüyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bayramlaşmaların yapıldığı programdavatandaşlar Başkan Özer ile fotoğraf çektirerek sohbet etti. Katılımcıları, ikiayda ilçede yaptığı çalışmalarla ilgili de bilgilendiren Özer, “Halk bizegüvendi. Bizim sorumluluğumuz ağır. Onlara karşı mahcup olmamak için görevimizien iyi şekilde yerine getirmeliyiz” dedi.

“İki Ayda 25 Bin Ton Asfalt Döktük”

Ulaşılabilir bir Esenyurt için gece gündüz demeden çalıştıklarınıbelirten Başkan Özer, “Geldiğimizde çöp dağlarıyla karşılaştık. Şimdi Esenyurtgeçmişe göre çok temiz. Bir hafta içinde on iki tane yeni aracı temizlikfilomuza ekledik. Halkın sağlığı bizim için son derece önemli. Ulaşılabilir birbelediye için iki ayda yirmi beş bin ton asfalt döktük. Bu yüz bin tonu aşacak.Yetmiş caddeyi asfaltla buluşturacağız. Otuz beş bin metrekare parke taşıdöşeyerek sokakları düzelttik. Bir park açtık, bayramdan sonra da 100 binmetrekareyi bulan bir park açacağız. Komşu belediyelerimiz bu kadar büyüksorunlara rağmen iki ayda bunları yaptığımıza inanamıyor” diye konuştu.

“Kent Lokantaları Açacağız”

Sosyal belediyecilik alanında yapılan çalışmaları da değinen Prof.Özer, “Günde 15 bin kişiye sıcak yemek dağıtacak bir tesis yapıyoruz. İnşallahen kısa sürede hizmete açacağız. Bunun yanı sıra kent lokantaları açacağızçünkü buradaki insanlar, insanlık onuruna yakışır derecede yaşamayı hakediyorlar. Onlara el uzatmamız, sosyal belediyecilik yapmamız lazım. Şu andaatıl durumda olan dört, beş tesisimiz var, onları da ayağa kaldıracağız. BirKardeşlik Merkezi açacağız ve tüm derneklerimizi bir çatı altında toplayarakBarışın ve Kardeşliğin Kenti Esenyurt idealini hayata geçireceğiz.” dedi.

 

fwll1s4is0k3czwapmnczomn.jpg

9ogaj3fb0s4xuiedpxldIzjt.jpg

28qbIkopcry47gcwa65xxt3b.jpg

yf6lc5vxdyqzb12n3kj8sx90.jpg

vmdezbe97ocryndow43Isl6y.jpg

8kzugkod5dIxsyqlzjfplv4m.jpg

vfcg3ohnm0bywd15ka6sxrb4.jpg

lwjavpu47kdorhf3r0nxjqwe.jpg

1i4sbpq3In8g9cvj7oaqlyea.jpg

evppz7hjn41936brmwcwayft.jpg

tIqs7iynfvydkswwefma6uok.jpg

xyrdqxnmsyh6p9loortjjgfk.jpg

lp6ofy5spexhrqmytxaqvuwc.jpg

wvherzq8jblea6fIwrk4t0d1.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.